Menü

Hol nyaralunk szívesen?

  • Dátum: 2013.08.02., 16:16

Végéhez közeledik a nyári turisztikai szezon, és ennek alkalmából összeszedtük, hogy mi magyarok a felmérések, statisztikák szerint merre szeretünk járni a nagyvilágban és itthon.

Gazdasági válság, anyagi problémák ide, vagy oda, mi magyarok igenis szeretünk utazni és kikapcsolódni. A nyaralásról nehezen mondunk le, maximum olcsóbb helyre megyünk, vagy csökkentjük az eltöltött napok számát. A spórolással összefüggő jelenség a belföldi turizmus arányának növekedése a külföldi utazásokhoz képest.

De nézzük először a határon kívüli úti célokat! Néhány évvel ezelőtt az utazási irodák által szervezett utakat tekintve a Görögország-Olaszország-Ausztria hármas volt a leginkább kedvelt úti cél. Utánuk következett Horvátország, Törökország és Egyiptom. A gazdasági válság elmélyülése után a görög piac visszaesett (ez mondjuk igaz szinte mindegyikre), és a labilis politikai helyzet miatt Észak-Afrika (Tunézia, Egyiptom) sem annyira vonzó már. Horvátország és Ausztria - már a csak a közelség okán is - valószínűleg népszerűségének jelentős részt képes lesz megtartani a jövőben is, ahogyan Olaszországgal kapcsolatban szintén ezt jósolják a turisztikai szakemberek. A közelmúltban a fent említettekhez felzárkózott Románia és Bulgária is.

Míg a külföldi nyaralások száma az elmúlt időszakban visszaesett, a belföldi turizmus erősíteni látszik. Az elsődleges cél természetesen a Balaton, a magyar tengert a felmérések szerint Észak-Magyarország követi. Természetesen vonzóak a különböző gyógyfürdők és környékük és jellemző, hogy olyan hazai területek is képbe kerülnek, amelyek eddig nem igazán voltak rajta az „idegenforgalmi térképen”. Az emberek szeretik a változatosságot, az ötletes programokat és persze nem utolsósorban: a felkapott helyek általában drágábbak, mint a kevésbé ismertek.

Fotó:
pixabay.com

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?