Hol nyaralunk szívesen?
- Dátum: 2013.08.02., 16:16
Végéhez közeledik a nyári turisztikai szezon, és ennek alkalmából összeszedtük, hogy mi magyarok a felmérések, statisztikák szerint merre szeretünk járni a nagyvilágban és itthon.
Gazdasági válság, anyagi problémák ide, vagy oda, mi magyarok igenis szeretünk utazni és kikapcsolódni. A nyaralásról nehezen mondunk le, maximum olcsóbb helyre megyünk, vagy csökkentjük az eltöltött napok számát. A spórolással összefüggő jelenség a belföldi turizmus arányának növekedése a külföldi utazásokhoz képest.
De nézzük először a határon kívüli úti célokat! Néhány évvel ezelőtt az utazási irodák által szervezett utakat tekintve a Görögország-Olaszország-Ausztria hármas volt a leginkább kedvelt úti cél. Utánuk következett Horvátország, Törökország és Egyiptom. A gazdasági válság elmélyülése után a görög piac visszaesett (ez mondjuk igaz szinte mindegyikre), és a labilis politikai helyzet miatt Észak-Afrika (Tunézia, Egyiptom) sem annyira vonzó már. Horvátország és Ausztria - már a csak a közelség okán is - valószínűleg népszerűségének jelentős részt képes lesz megtartani a jövőben is, ahogyan Olaszországgal kapcsolatban szintén ezt jósolják a turisztikai szakemberek. A közelmúltban a fent említettekhez felzárkózott Románia és Bulgária is.
Míg a külföldi nyaralások száma az elmúlt időszakban visszaesett, a belföldi turizmus erősíteni látszik. Az elsődleges cél természetesen a Balaton, a magyar tengert a felmérések szerint Észak-Magyarország követi. Természetesen vonzóak a különböző gyógyfürdők és környékük és jellemző, hogy olyan hazai területek is képbe kerülnek, amelyek eddig nem igazán voltak rajta az „idegenforgalmi térképen”. Az emberek szeretik a változatosságot, az ötletes programokat és persze nem utolsósorban: a felkapott helyek általában drágábbak, mint a kevésbé ismertek.
Fotó:
pixabay.com
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármit?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.