Ingyenes internet?
- Dátum: 2013.08.24., 09:50
Régóta napirenden van, de eddig csak víziónak tűnt a mindenki számára szabadon elérhető internet. A közelmúltban óriáscégek karolták fel a kezdeményezést.
Az internet használata már annyira általánossá, napjaink részév vált, hogy szinte furcsa, ha valahol nem jutunk hozzá. Korlátozását egyre nehezebben viseljük és ez nem feltétlenül a pénzről és nem féltétlenül a világ modernebbik részéről szól.
Ki gondolná, hogy a Föld lakossága háromnegyedének nincs saját internet hozzáférése. Már hosszú ideje mondják: ez nem igazságos. Most, a híres Facebook-alapító, Mark Zuckerberg karolta fel a kezdeményezést. A milliárdos nincs egyedül, óriáscégeket is sikerült csatasorba állítania. Zuckerberg szerint: a kapcsolattartás emberi jog, és így mindenkit megillet.
Márpedig a modern kapcsolattartás helyszíne az internet biztosította kibertér. A Facebooknak például egymilliárd felhasználója van. Ez tekintélyes szám, attól függetlenül, hogy valaki pozitívnak, vagy épp károsnak tartja a közösségi oldalak által formált jelenségeket.
Aki manapság, nem internet felhasználó, az nem is tudja tartani a lépést a világ történéseivel. Az információk leghatékonyabban az interneten áramolnak, és egyre inkább beépülnek az emberi létbe. A globális, ingyenes internet hozzáférés épp ezért van egyre jobban előtérben, hiszen egyrészt létezése tényleg alapvető életünkben, amely elsősorban annak köszönhető, hogy ez épp maguknak a felhasználóknak köszönhető.
Fotó:
pixabay.com
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármit?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.