Túrára fel!
- Dátum: 2013.09.14., 10:16
- éltető energia, gyaloglás, kirándulás, napsütés, séta, természet, túra
Sokaknak igazi megkönnyebbülést jelentett, hogy véget ért a kánikula. Kora ősszel sincs azonban még rossz idő, igyekezzünk ezt kihasználni. Legyünk minél többet a szabadban, a friss levegőn, s töltekezzünk egy-egy erdei sétával.
A levelek többsége még zöldell a fákon, a természet ilyenkor szinte ragyog. Egy-egy erdei séta, kirándulás nemcsak remek kikapcsolódás, hanem igazi élmény_ miközben magunkba szívjuk a friss levegőt, éltető energiával töltekezünk. Ráadásul alaposan átmozgatjuk testünk minden porcikáját úgy, hogy gyakorlatilag észre sem vesszük.
A túrázás, kirándulás jótékony hatásai elvitathatatlanok. Sok emberen segített már a természet. Nincs ebben semmi ördögi, egyszerűen arról van szó, hogy a természet energiája akarva-akaratlanul hat az emberekre, feltölt, energetizál, s bizony ilyenkor mindent szebbnek látunk. Nem véletlenül tanácsolják a depressziótól szenvedőknek, a stresszes életmódot folytatóknak, hogy húzzanak bakancsot, s irány az erdő, a természet.
A túrázás egészségünkre gyakorolt pozitív hatása fizikálisan is szembetűnő. A rendszeres természetjárók jól tudják, a sok séta, kirándulás során javul a szervezet oxigén ellátása, és ez nemcsak a tüdőre, hanem minden egyes szervre, sejtre vonatkozik. Stabilizálódnak az anyagcsere folyamatok, javul az emésztés. Erősíti az immunrendszert, ezzel együtt pedig javul a szellemi teljesítő képesség és a koncentráció, a memória. Csökken a szív- és érrendszeri, a daganatos megbetegedések kockázata.
Séta, kirándulás közben fokozódik a test aktivitása, javul a vérkeringés, megnő a tüdő „munkaképessége” is. A csontok, inak, izmok is dolgoznak, ne csodálkozzunk, ha másnap enyhe izomlázat érzünk majd. Ám ez nem baj.
Tűzzünk ki célokat, másszunk meg dombokat, kilátókat, fedezzük fel a szűkebb és tágabb környezetünket. Gyalogosan. Hagyjuk hátra az autót, a tömegközlekedést, próbáljunk minél többet gyalogolni, járni egyet, sétálni, csak úgy. Élvezzük a napsütést, lélegezzünk mélyeket, figyeljük, ahogy testünket, minden porcikánkat átjárja a természet energiája. Élvezzük, hogy élünk, hogy lélegzünk.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?