Menü

Amikor minden mozdulat fáj…

Az ízületi fájdalom, ízületi gyulladás, és más reumatológiai betegségek rendkívül elterjedtek. Nemcsak a kor előre haladásával jelentkező problémák, az életmód is rányomja bélyegét ízületeink állapotára. Jó hír azonban, hogy mind kezelés, mind megelőzés tekintetében vannak egyszerűen kivitelezhető módszerek.

Sokszor az ízületi fájdalmakat az időjárás változásával is szoros összefüggésbe hozzák. Ez a feltételezett kapcsolat valóban megfigyelhető, alapvetően kétféle módon. Egyrészről évszaktól függetlenül, az időjárás-, légnyomásváltozással valóban bekövetkezhet egy ízületi fájdalom, főleg ha korábbi betegség, alap probléma elve érzékennyé teszi. Másrészről pedig az őszi és téli lehűlés, vagyis maga a hideg is negatív hatással lehet ízületeinkre. Ilyenkor ugyanis összeszűkülnek az erek, összehúzódnak az izmok, ez a merevebb állapot is okozhat fájdalmat.

Nemcsak az időjárás különböző hatásai szerint különíthetünk el ízületi fájdalmakat. Hirtelen fájdalom léphet fel, például túlterhelés következtében, vagy rossz sportolási technika miatt. Az ízületi gyulladásoknak pedig általában kopásos alapja van.

Régen, ha például valakinek fájt a térde, vagy valamelyik ízülete kifejezetten csak a pihentetést javasolták megoldásként. Általános tanács volt, hogy kímélni kell és kerülni a túlterhelést. Ezzel szemben ma már gyógymódként a mozgatást tanácsolják a szakemberek. Kutatások bizonyítják ugyanis, hogy mozgatás hatására természetes gyulladáscsökkentő anyag termelődik a szervezetben.

Megelőzésnek három alappillérét érdemes kiemelni. A testsúly kontroll, lehet, hogy közhelyesen hangzik, de kikerülhetetlen. Az elhízás az ízületeink rohamos leromlását eredményezheti, hiszen folyamatos túlterhelést okoz. Ezenkívül, a szakemberek porcépítők szedését is javasolják akár már fiatalabb korban is (évente egy 3 hónapos kúra hatásos lehet). És mivel az izomzat erőssége is alapvetően befolyásolja ízületeinket, így izmaink erősítése, mozgatása is fontos lépés a megelőzésben.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.