Menü

Kellemetlen és fájdalmas: gátseb

A gátvédelem mellett sok érv szól, mégis a gyakorlatban bármikor alakulhat úgy, hogy a szülés során az orvos a gátmetszés mellett dönt a kismama vagy a kisbaba érdekében.

A gát a női test egyik legmegterheltebb területe, főleg várandóság alatt és a hüvelyi szülés közben. A gát akárcsak a hüvely a legtöbb szülésnél sérül valamilyen szinten, duzzadttá, vizenyőssé és érzékennyé válhat, ami a szülést követően is kellemetlenségekkel jár.

Gátmetszés esetén a sebgyógyulása hosszabb folyamat, több hétig is eltarthat. Ráadásul ez egy olyan sérülés, mely szinte minden mozdulatnál, még egy levegővételnél is fájhat. A gátseb gyógyulását egyértelműen segíti a hűtés, mely egyben csökkenti a terület érzékenységét is. Sokan azt a módszert választják, hogy jegelik ezt a sérült területet, azonban már kaphatóak erre a célra kifejlesztett praktikusabb eszközök is.

A Hűsítő- Gátborogatás hasonlóan egy egészségügyi betéthez, felszívja a szülést követően még a méhből szivárgó váladékot, ráadásul emellett hűsíti is az érzékeny területet. Úgy tervezték, hogy félbehajtást követően magától lehűl, majd akár 40 percig is tartja ezt a kellemes hideget. Higiénikus, használata könnyű, akárcsak egy betété, és megfelelő védelmet biztosít a szivárgás ellen.

Fotó:
pixabay.com

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.