Menü

Kellemetlen és fájdalmas: gátseb

A gátvédelem mellett sok érv szól, mégis a gyakorlatban bármikor alakulhat úgy, hogy a szülés során az orvos a gátmetszés mellett dönt a kismama vagy a kisbaba érdekében.

A gát a női test egyik legmegterheltebb területe, főleg várandóság alatt és a hüvelyi szülés közben. A gát akárcsak a hüvely a legtöbb szülésnél sérül valamilyen szinten, duzzadttá, vizenyőssé és érzékennyé válhat, ami a szülést követően is kellemetlenségekkel jár.

Gátmetszés esetén a sebgyógyulása hosszabb folyamat, több hétig is eltarthat. Ráadásul ez egy olyan sérülés, mely szinte minden mozdulatnál, még egy levegővételnél is fájhat. A gátseb gyógyulását egyértelműen segíti a hűtés, mely egyben csökkenti a terület érzékenységét is. Sokan azt a módszert választják, hogy jegelik ezt a sérült területet, azonban már kaphatóak erre a célra kifejlesztett praktikusabb eszközök is.

A Hűsítő- Gátborogatás hasonlóan egy egészségügyi betéthez, felszívja a szülést követően még a méhből szivárgó váladékot, ráadásul emellett hűsíti is az érzékeny területet. Úgy tervezték, hogy félbehajtást követően magától lehűl, majd akár 40 percig is tartja ezt a kellemes hideget. Higiénikus, használata könnyű, akárcsak egy betété, és megfelelő védelmet biztosít a szivárgás ellen.

Fotó:
pixabay.com

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.

Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.

A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.

Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.

Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?