Menü

Szedjek-e kismamaként magzatvédő vitamint?

Óriási piaca van a magzatvédő vitaminoknak, és mint minden másban, ebben is érvényesül a fogyasztói nyomás. A szakemberek véleménye azonban nem olyan egyértelmű a baba- mama vitaminok szedése kapcsán.

Van, akinek már a terhességet megelőzően javasolja a nőgyógyásza a baba- mama vitamin szedését. Amely valóban nagyon jól kompenzálhatja, egy esetlegesen fennálló egyoldalú táplálkozásból adódó vitaminhiányt.

A várandóság ideje alatt fokozott vitaminszükséglet áll fenn, a fejlődő magzat elvonja maga fejlődéséhez szükséges vitaminokat és nyomelemeket az anya szervezetéből. Éppen ezért a változatos táplálkozás kiemelkedően fontos ebben az időszakban, elegendő mennyiségű és minőségű zöldség, gyümölcs fogyasztásával és fehérjebevitellel azonban fedezni lehet a megemelkedett vitamin-, és nyomelem szükségletet.

A nőgyógyászok egy része elsősorban vas és folsav szedését javasolják, utóbbinak kutatások által bizonyított magzatvédő hatása van, fontos szerepe lehet például a velőcső-záródási rendellenességek megelőzésében.

Azért némiképp különbséget kell tenni egyes vitaminok szedése, és a magzatvédő vitaminok között. Hiszen utóbbiak esetben hatalmas dózisokról lehet szó, és ezzel kapcsolatban fogalmazódik meg a legtöbb ellenérv is. Laikusok véleménye szerint, ezen vitaminok hatása túlzó lehet, szedésük pedig normálison felüli születési testsúlyt eredményez, ami szükségtelenül megnehezíti a szülést is. A szakemberek szerint azonban a vitaminok csak maximalizálhatják az egyébként genetikailag lehetséges testsúlyt.

Összességében az az optimális, ha a plusz vitaminbevitelt változatos étrenddel teljesítjük. Természetesen téli időszakban, amikor erre kevésbé van lehetőség, szedhetünk kiegészítő vitaminokat, de nem kell feltétlenül baba-mama vitaminokhoz nyúlni egyből. Ez személyiség függő is lehet, hiszen a kismamák ösztönösen is tudhatják a mi a jó nekik és babájuknak, valamint orvosunk tanácsát is érdemes kikérni.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?