Emineo: hiánypótló a magyar egészségügyben
- Dátum: 2014.01.13., 15:11
Tíz hónappal ezelőtt új korszak kezdődött Újbudán, amikor elindult az Emineo Központban a baleseti ügyeleti ellátás. Az intézmény hiánypótló a hazai magán egészségügyi ellátásban. Egyedülálló a várakozás nélküli, baleseti ügyeleti ambuláns ellátásával; mindezt kellemes környezetben, kiváló szakemberekkel és technikai felszerelésekkel valósítják meg. Az alapítók, több évnyi mozgásszervi ellátás tapasztalatával a hátuk mögött úgy gondolták, hogy nem csak előre leegyeztetett időpontban szeretnék betegeiket a rendeléseken ellátni, hanem lehetőséget kínálnak akut, baleseti ellátásra is.

Miközben azt gondolja az emberek többsége, vele semmilyen baj nem történhet egy ártatlan nagytakarítás, egy évek során megszerzett rutinhelyzet, sportolás, szórakozás közben, ilyenkor is lehet súlyos sérülést szenvedni. Egy forrázás, vágás, szúrt seb, végtagtörés, vagy ficam napokra, hetekre, de akár hónapokra is meggátolhatja a zavartalan, nehézségektől mentes életünket. És mi tagadás, amikor fáj, amikor szenvedünk, amikor egy kis gondoskodásra, törődésre, odafigyelésre vágyunk, nem egy, (olykor) elgyötört szakemberek által elvégzett, futószalagszerű ellátásra és türelmetlen betegek közötti várakozásra van szükségünk.
Az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központban olyan szakorvosok, gyógytornászok és asszisztensek dolgoznak, akik hisznek abban, hogy Magyarországon is lehet színvonalas, minőségi, a betegeket szem előtt tartó ellátást nyújtani. Mind területük kiváló szakemberei, akik azonnali ellátást biztosítanak az Emineo baleseti ügyeletén. A modern diagnosztikai háttér lehetőséget nyújt a gyors, pontos diagnózis felállítására, a rehabilitáció pedig egyénre szabottan, önálló foglalkozás keretében történik.
Miközben az Emineoban egyedülálló módon, azonnali baleseti ambuláns ellátást nyújtanak, előremutató megoldásokat is alkalmaznak. Bokaszalag-szakadás esetén például nem feltétlenül gipszet, hanem sok esetben ortézist (rögzítőt) kap a beteg, így a lábadozás során sérülten is jobb az életminőség.
Az elmúlt időszak bizonyította, van igény a minőségi, alapos, barátságos egészségügyi ellátásra, hiszen az újbudai egészségügyi- és baleseti intézményt egyre több ismert és civil ember keresi fel, ha gyógyulásra vágyik.
Hitvallásuk szerint az Emineoban nem kell hosszú órákon át várakozni, hogy megvizsgálják és ellássák a pácienseket, pontos és gyors diagnózist adnak a betegségről és a szakorvos érthetően beavatja az érintettet a részletekbe, majd elkezdi a szakszerű kezelést. További információ: www.emineo.hu
Forrás, fotó:
Toscana Media
Hőség és hideg – hogyan növeli a szélsőséges időjárás a stroke kockázatát?
Az elmúlt években egyre gyakrabban tapasztalhatunk rendkívüli időjárási helyzeteket. Nyaranta hosszú hőhullámok nehezítik a mindennapokat, télen pedig rövid idő alatt jelentős lehűlések érkezhetnek. A klímaváltozás következtében a szélsőséges hőmérsékletek egyre gyakoribbá válnak, ami nemcsak a komfortérzetünket befolyásolja, hanem az egészségünket is komolyan veszélyeztetheti.
Gyermekkori elhízás: honnan tudhatjuk, hogy baj van?
A gyermekkori elhízás világszerte egyre nagyobb népegészségügyi problémát jelent, és Magyarország sem kivétel. A túlsúly már gyermekkorban is hatással lehet az egészségre, ezért fontos, hogy időben felismerjük, ha egy kisgyermek testsúlya már meghaladja az egészséges tartományt. De vajon honnan tudhatjuk, mikortól beszélünk túlsúlyról vagy elhízásról?
Besötétedő anyajegy: bajt jelezhet nyáron?
A nyári hónapokban sokkal több figyelmet fordítunk a bőrünkre: használunk fényvédőt, próbáljuk elkerülni a leégést, és gyakrabban nézzük meg, hogy minden rendben van-e. Nem ritka, hogy valaki azt veszi észre: egy-egy anyajegye sötétebbnek tűnik a nyaralás vagy a sok szabadtéri program után. De vajon minden változás aggodalomra ad okot?
Részleges bokaszalagszakadásról általànosságban
A részleges bokaszalagszakadás az egyik leggyakoribb mozgásszervi sérülés, amely nemcsak sportolók, hanem a hétköznapi emberek körében is gyakran előfordul. Egy rossz lépés, megbotlás, egyenetlen talajon történő járás vagy sportolás közben bekövetkező bokafordulás elegendő ahhoz, hogy a boka stabilitását biztosító szalagok részlegesen megsérüljenek. A sérülés fájdalommal, duzzanattal és mozgáskorlátozottsággal járhat, azonban megfelelő kezeléssel és rehabilitációval a legtöbb esetben teljes gyógyulás érhető el.
Menière-betegség, a fülgondok egyik oka
A legtöbb emberrel előfordult már, hogy hirtelen megszédült, aminek többféle oka lehet, az egyik ilyen a Menière-betegség.