Menü

Zene megelőzésre

A zene jótékony hatása nagyon sokrétű, a zenei oktatás nemcsak a lélekre, hanem a testre is kifejezetten jó hatással van.

Számos vizsgálat bizonyította már, hogyan fejlesztheti a zenehallgatás a különböző kognitív képességeket, ezen felül a zenetanulás növelheti az intelligenciahányadost, megkönnyítheti az idegen nyelvek elsajátítását, és erősítheti az empátia érzését is.

Újabb kutatások pedig azt is feltárták, hogy a gyerekkori zeneórák segíthetnek megelőzni az idősebb korral járó halláskárosodást. Első pillanatra ez talán kevésbé tűnik logikusnak, de a süketség valójában nem a fülben kezdődik, a tisztán hallásban az agyunknak van elsődleges szerepe.

Ha agyunk lassabban dolgozza fel a hangokat, akkor nehezünkre eshet odafigyelni a beszélgetésre, és ez idősebb korban úgy tűnhet, mintha hallásunkkal lenne a probléma. Az említett kutatási eredmények azt mutatják, hogy aki korábban sok időt töltött zenetanulással, annak agya a későbbiek folyamán is gyorsabban reagál a hangokra.

Azok a nyugdíjasok tehát, akik korábban játszottak valamilyen hangszeren, kevésbé hajlamosak az idősebb korra jellemző hallási (értési) nehézségekre, mivel zene az agyi frissesség megőrzését is elősegíti.

Ezért aztán a gyerekkori zeneórák többszörösen is megtérülnek, a lélekre való pozitív hatásáról nem is beszélve.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!