Természetes kozmetika
- Dátum: 2014.02.24., 13:19
- bionom kozmetikus, bőrápolás, natúr kozmetikum, összetevők, vitaminok
Egyre több fórumon hívják fel figyelmünket a természetes bőrápolásra. Főleg télen nagyon fontos a hidratálás, és vitaminok pótlása, ám ezt lehetőleg ne szintetikus táplálékkiegészítők fogyasztásával tegyük meg.
A legfontosabb, hogy káros anyag mentes kozmetikumokat használjunk, mivel a bőrápoló termékek összetevői szinte közvetlenül (nincs kiválasztási folyamat) felszívódnak, és a nyirokkeringésbe kerülnek. Bőrünk állapota szervezetünkben zajló alapvető folyamatokat tükrözi, például táplálkozási szokásainkat. Nagyon fontos bőrünk egészségének megőrzésében is a folyadékpótlás, megfelelő hidratáltság, és a következő vitaminok: A, E, C, és D-vitamin. Természetes módon ezeket a vitaminokat többek között savanyú káposzta, olajos magvak, illetve hidegen sajtolt olajok fogyasztásával pótolhatjuk.
Egyébként ma már bionom kozmetikusokat is fel lehet keresni, akik a természetes bőrápolás fő képviselői. Egy bionom kozmetikus csak természetes, natúr, legfőképpen biokozmetikumokat használ. Továbbá ezek a szakemberek életmóddal kapcsolatos tanácsadással is foglalkoznak, az otthoni bőrápolás terén is tudnak útmutatást adni.
Egyébként a kozmetikumok között különböző szinteket különböztetnek meg a szakemberek. A vegyi kozmetikumokhoz képest a natúr kozmetikumok jelentik a következő szintet, amit már bizonyos alapanyagok korlátozása, tiltása jellemez. A biokozmetikumokat külső tanúsítványi rendszeren keresztül minősítik, legfőbb kritérium hogy az összetevők 90%-a mezőgazdasági eredetű. A biodinamikus kozmetikumokra pedig még szigorúbb szabályok érvényesek, például csak gyógynövény preparátumokat lehet használni előállításukhoz.
Ha laikusként nem igazodunk ki a témában a következő alapvetést érdemes szem előtt tartanunk, a szakemberek többsége elsősorban az alábbi kozmetikai összetevőktől intenek óvva minket: kőolaj származékok (például: paraffin), parfüm, illetve alkohol.
Fotó:
pixabay.com
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.