Menü

Több száz éve gyógyítanak vele

Kisvárdán már a XVIII-XIX. században is jól tudták az ott élők, hogy a közelükben feltörő meleg vizes források nem egyszerűen vizet adnak, hanem gyógyhatásúak. Persze ma már népszerű gyógyfürdő működik ott.

Kisvárda az ország észak-keleti csücskében található, mindössze 16 ezres kisváros, amely bizony rendkívül népszerű az ukrán határ közelében élők körében. A kisvárdai gyógyfürdőt határon innen és túl sokan látogatják, pihenés, relaxálás, vagy gyógyulás céljából.

Érdekes, hogy a város területén már régóta tudnak az emberek a fel-feltörő meleg vizes forrásokról, amiket alaposan ki is használtak. Gyorsan rájöttek, hogy ezeknek gyógyító hatása van, ezért előszeretettel látogatták a forrásokat és hosszasan pancsoltak, fürdőztek a vízben. Például a település egyik része, a Forrás-domb is egy ilyen feltörő forrásról kapta a nevét.

Aztán 1960-ban termálkút fúrására szánta el magát a város. A fürdő pedig alig hét év múlva, 1967-ben már meg is nyitotta kapuit. Azóta a gyógyvizes termálfürdő töretlenül fejlődik és népszerű célpontja lett a mozgásszervi, reumatikus és nőgyógyászati  krónikus gyulladásos, illetve egyéb problémáktól szenvedők körében.

A kisvárdai gyógyvíz 43 Celsius fokos és persze nemcsak a betegek, hanem a pihenni, relaxálni vágyóknak is ajánlott. A kisvárdai gyógyvíz jódtartalma igen magas, ezért a jódhiányban szenvedőknek kifejezetten ajánlott.

A gyógyvizet adó forrást 751 méteren találták meg, ami bőségesen ellátja termálvízzel a gyógyfürdőt.

Fotó:
termalfurdo.net

Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.

Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.

Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?

Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?

Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.