Menü

Rémisztő koránkelés

A koránkelés igen praktikus dolog, annak ellenére, hogy sokszor nagyon nehéz. Akad, aki bírja, akad, aki képtelen megbirkózni vele. Most nekik adunk tippeket ahhoz, miként állítsák át a biológiai órájukat.

A legjobb hír, hogy a koránkeléshez hozzá lehet szokni, pontosabban szoktatni magunkat. Nagyon fontos viszont, hogy a hozzá szoktatás fázisában mindennap, még hétvégén se engedjük el magunkat. Ez azt jelenti, hogy legalább négy héten át mindennap ugyanabban az órában ébredjünk fel.

A közhiedelem úgy tartja, egy egészséges felnőtt számára hat-nyolc óra alvás szükséges. Mindenki pontosan tisztában van vele, hogy milyen teljesítményre képes hat, vagy nyolc órás pihenéssel. Amikor végeztünk az önvizsgálattal, akkor gondoljuk át, mikor kellene lefeküdnünk ahhoz, hogy a számunkra szükséges alvásidőt mindenképp ki tudjuk tölteni. Ha ez megvan, akkor pedig irány az ágy. Az éjszakai munkához, aktivitáshoz, tévézéshez, olvasáshoz, számítógépeszéhez szokott egyéniségek számára ezek a tevékenységek továbbra is vonzóak maradnak, azonban a sokadik álmos és kába reggel után ők is rájönnek, hogy érdemes előbb ágyba bújni.

Állítsuk be a vekkert, telefont a megadott időre, de ne hagyjunk magunknak szundizásra további perceket. Ezt úgy tudjuk legkönnyebben elérni, hogy az ágytól jó messzire helyezzük az ébresztőórát, így kénytelenek leszünk kikelni, amikor az megszólal.

Próbáljuk tudatosítani magunkban, hány órakor szeretnénk felébredni. Az elme hatalma félelmetes, vagyis ha megfelelően képzeljük el az időpontot, tervezzük el a felkelést, akkor az agyunk nem fog cserbenhagyni és még a vekker előtt ki fogjuk nyitni a szemünket.

Érdemes frissítő zuhannyal, vagy mozgással, edzéssel kezdeni a napot. Az nagyon jó motiváció, ha azért szeretnénk koránkelők lenni, hogy beiktathassuk a mozgást mindennapjainkba. Az edzés így nagyon könnyen az életünk részévé válik.

A fény segíti az ébredést, míg a sötétség inkább az alvást. Ezért a redőnyt, rolót soha ne állítsuk teljesen sötétre, hagyjuk, hogy a fény beszűrődhessen. Egy kis napsütés megalapozhatja a napunkat is.

Praktikus lehet az is, hogy előző este kikészítjük, kivasaljuk a ruhánkat, összekészítjük a gyerek iskolatáskáját, ruháját, szendvicsét, felírjuk, mire lesz szükségünk és mi az, amit semmiképpen sem szabad otthon felejtenünk. Így aztán nem kell kiszámolni a reggeli perceket, hanem a megszokott rendben, nyugodtan készülődhetünk és készíthetjük fel magunkat a munkára, tanulásra.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?