Szezonnyitó Balaton kerülés
- Dátum: 2014.03.21., 19:07
- 7. Spuri Balaton Szupermaraton, Balaton Maraton, futás szezonnyitó, Rokob József, ultrafutás
Az idei futószezon első jelentős eseménye a 7. Spuri Balaton Szupermaraton, amit március 20-23. között rendeznek meg.
A futók legnagyobb örömére végre versenykörülmények között is megmérethetik magukat, hiszen a hagyományos tókerülő futóviadal az idei esztendő évadnyitó eseménye is.
Négy nap alatt összesen 195.4 kilométer vár az elszánt sportemberekre, azonban annak sem kell elkeserednie, aki ennél rövidebb távokra specializálódott. A FélBalaton Szupermaratonon a fél távot, 94.3 kilométert teljesíthetnek a résztvevők, Badacsonytól Siófokig. Sőt a maratoni, 42.195 kilométer is szerepel a programban, a MaratonFüreden, de újdonságként félmaratoni is futható Keszthely és Szigliget között.
Az ultrafutók számára a Maraton+ biztosítja a lehetőséget arra, hogy bármely napon csatlakozzanak a próbához.
De lássuk számszerűen pontosan, mi is vár a jelentkezőkre. Siófokról indul a mezőny az első napon, ahonnan Fonyódig kell eljutni. Ez 48.2 kilométert jelent majd. Másnap innen Szigligetig kell elfutni, ami 52.9 kilométeres táv. Ráadásul a célt a szigligeti várnál jelölték ki, ami a futók számára korántsem örömhír, hiszen az igen komoly szakasz utolsó métereit meredek emelkedőn kell megtenni. A harmadik napon Badacsonyból halad tovább a futókonvoj, s csak 43.6 kilométerrel később pihenhet meg, Balatonfüreden. A záró napon 50.7 kilométer az előírt penzum, ami azt jelenti a versenyzők visszaérkeznek Siófokra.
Fontos tudnivaló még, hogy természetesen nemcsak az ultrafutók és a hosszabb távok szerelmeseire számítanak a rendezők, hiszen nemcsak egyedül, vagy párban, hanem akár csapatban is teljesíthető a Balaton kör. Aki pedig bármelyik nap kedvet érez csatlakozni az eseményhez, ne habozzon, mert a szervezők erre is lehetőséget biztosítanak.
A Budapest Sportiroda közel ezer nevezővel számol. Jó hír, hogy olyan kiválóságok is rajthoz állnak majd, mint a győri Rokob József is, aki tavaly ősszel megnyerte a világ első harmincszoros ultratriatlon versenyét a Garda-tónál.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?