Menü

Szezonnyitó Balaton kerülés

Az idei futószezon első jelentős eseménye a 7. Spuri Balaton Szupermaraton, amit március 20-23. között rendeznek meg.

A futók legnagyobb örömére végre versenykörülmények között is megmérethetik magukat, hiszen a hagyományos tókerülő futóviadal az idei esztendő évadnyitó eseménye is.

Négy nap alatt összesen 195.4 kilométer vár az elszánt sportemberekre, azonban annak sem kell elkeserednie, aki ennél rövidebb távokra specializálódott. A FélBalaton Szupermaratonon a fél távot, 94.3 kilométert teljesíthetnek a résztvevők, Badacsonytól Siófokig. Sőt a maratoni, 42.195 kilométer is szerepel a programban, a MaratonFüreden, de újdonságként félmaratoni is futható Keszthely és Szigliget között.

Az ultrafutók számára a Maraton+ biztosítja a lehetőséget arra, hogy bármely napon csatlakozzanak a próbához.

De lássuk számszerűen pontosan, mi is vár a jelentkezőkre. Siófokról indul a mezőny az első napon, ahonnan Fonyódig kell eljutni. Ez 48.2 kilométert jelent majd. Másnap innen Szigligetig kell elfutni, ami 52.9 kilométeres táv. Ráadásul a célt a szigligeti várnál jelölték ki, ami a futók számára korántsem örömhír, hiszen az igen komoly szakasz utolsó métereit meredek emelkedőn kell megtenni. A harmadik napon Badacsonyból halad tovább a futókonvoj, s csak 43.6 kilométerrel később pihenhet meg, Balatonfüreden. A záró napon 50.7 kilométer az előírt penzum, ami azt jelenti a versenyzők visszaérkeznek Siófokra.

Fontos tudnivaló még, hogy természetesen nemcsak az ultrafutók és a hosszabb távok szerelmeseire számítanak a rendezők, hiszen nemcsak egyedül, vagy párban, hanem akár csapatban is teljesíthető a Balaton kör. Aki pedig bármelyik nap kedvet érez csatlakozni az eseményhez, ne habozzon, mert a szervezők erre is lehetőséget biztosítanak.

A Budapest Sportiroda közel ezer nevezővel számol. Jó hír, hogy olyan kiválóságok is rajthoz állnak majd, mint a győri Rokob József is, aki tavaly ősszel megnyerte a világ első harmincszoros ultratriatlon versenyét a Garda-tónál.  

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.