Menü

Nem betegség, tünet

A láz nem betegség, hanem tünet, mely a szervezet egyik legfontosabb védekező reakciója a baktériumokkal illetve a vírusokkal szemben.

A magasabb testhőmérséklet az immunrendszer fokozott működésére utal, vagyis beindul a szervezet belső védekező mechanizmusa.

A lázas állapot során növekedni kezd a hőtermelés, csökken a hőleadás, melynek következtében magas testhőmérséklet alakul ki. A kéz és a lábfej elfehéredését valamint hidegrázást is tapasztalhatunk ilyenkor, melyet a lázas állapotot kísérő átmeneti érszűkület okoz.

A lázcsökkenést olyan „tünetek” jelzik, mint például melegérzés, verejtékezés, újból kitágulnak az erek, és persze a közérzet is javul.

A magas testhőmérséklet gátolja a kórokozók szaporodását és gyorsítja az ellenanyag- termelést, vagyis szervezetünk intenzíven küzd a betegség ellen. Éppen ezért nem kell minden esetben, azonnal drasztikus lázcsillapítási módszereket bevetni. A szervezet védekező rendszere 37- 38 fok körül a legaktívabb, ha viszont tovább emelkedik a testhőmérséklet, akkor már érdemes csillapítani a lázat. A magas láz ugyanis megterheli a keringést, a szívműködést, vagyis magas láz hatására a szervezet túlzottan legyengülhet, energiaraktárai kimerülhetnek.

Fotó:
pixabay.com

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

Mi az a CGM hajápolás?

A CGM rövidítése a Curly Girl módszernek, mely egy speciális, göndör hajra való hajápolási módszert jelent. A CGM jelölés azt jelenti, hogy göndörbarát termékről van szó, mely megfelel ezeknek a kritériumoknak.

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?