Te Szedd! a szemetet
- Dátum: 2014.05.01., 20:26
- környezet megtiszítása szeméttől, önkéntes szemétszedés, szemétgyűjtés, te szedd, te szedd önkéntes akció
Már negyedik alkalommal hirdeti meg az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség a Te Szedd! önkéntes szemétszedési akciót, amire május 2-ig lehet jelentkezni.
A Te Szedd! akció önkéntes mozgalom, amely azt a célt tűzte ki célul, hogy a szűkebb és tágabb környezetünket mi magunk, az ott élők tisztítsuk meg a szeméttől. Az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) igen büszke rá, hogy ez a program az ország legnagyobb szemétszedési mozgalma.
Évről, évre egyre többen érzik úgy, hogy valamit tenniük kell a környezetükért, a föld és az emberek egészségéért, ezért örömmel csatlakoznak az OHÜ kezdeményezéséhez. Az elmúlt egy hónap alatt 20 ezer önkéntes jelentkezett a programba, akik összesen 250 találkozási pontot jelöltek meg, hogy azokat megtisztítják a szeméttől.

A szemétszedés május 9-11. között lesz, de az akcióhoz május 2-ig lehet csatlakozni. Sőt, nemcsak önkéntesként, hanem helyi koordinátorként, ami azt jelenti, hogy ki kell jelölni a megtisztítandó területet, össze kell fogni a csoportot (persze egyedül is lehet), és később meg kell adni az OHÜ-nek az elszállítandó szemét koordinátáit is.
Az OHÜ örömmel lát minden önkéntest, akik számára kesztyűt és zsákokat, valamint kötöző csomagot is biztosít.
Az idei program egyébként csatlakozik az Európai Unió Tisztítsuk meg Európát! Elnevezésű projekthez is, ami azt jelenti a megadott hétvégén 28 európai országban tartanak hasonló önkéntes rendezvényt.
Az OHÜ felhívja arra is a figyelmet, hogy építési törmeléket, gyógyszereket, autó alkatrészeket, akkumulátorokat, elektromos és elektronikai berendezéseket, motorolajat nem szabad összegyűjteni. Viszont minden más hulladékkal és szeméttel tele tömhetjük a zsákokat. Fontos, hogy az akció nem a szelektív gyűjtésről szól, így most ez az egyébként fontos kérdés, háttérbe szorul.
Fotó:
pixabay.com
Mi az a Niann-terápia?
A bőrünk feszessége korunk előrehaladtával egyre romlik, ennek is lehet a következménye a narancsbőr. A Niann-terápia egy remek megoldás lehet erre.
Pályaválasztás előtt – hasznos tippek a jó döntéshez
A pályaválasztás az élet egyik legfontosabb döntése, hiszen hosszú távon meghatározhatja a munkánkat, a jövedelmünket és az elégedettségünket. Nem könnyű eldönteni, milyen szakmát vagy hivatást válasszunk, ezért érdemes időt szánni az önismeretre és a lehetőségek megismerésére. A megfelelő döntéshez nemcsak az iskolai eredményeket, hanem az érdeklődést, a személyes képességeket és a munkaerőpiaci igényeket is figyelembe kell venni.
Hogyan takarékoskodhatunk otthon az energiával?
Az energiaárak alakulása és a fenntarthatóság iránti egyre nagyobb figyelem miatt ma Magyarországon is sok család keresi a lehetőséget arra, hogyan csökkentheti otthona energiafogyasztását. A jó hír az, hogy nem feltétlenül kell milliókat költeni korszerűsítésre ahhoz, hogy érezhető megtakarítást érjünk el.
Tapasztalat, ami értéket jelent – álláskeresés 50 év felett
Az álláskeresés 50 éves kor felett új kihívásokat jelenthet, ám az évek során felépített szakmai tudás és megbízhatóság olyan értékek, amelyek komoly előnyt biztosíthatnak. Bár a munkaerőpiac folyamatosan változik, megfelelő felkészüléssel és nyitottsággal idősebb korban is találhatunk új lehetőségeket.
Mielőtt elindulsz nyaralni, ezeket ellenőrizd a lakásban
Nyaralás előtt ne csak a bőröndöt pakoljuk be, hanem készítsük fel otthonunkat is a távollétre.