Menü

Tavaszi bőrápolás, a konyhánkból

A bőrünk az első számú védelmi vonalunk, ami újra és újra képes a megújulásra. Épp ezért különösen fontos a megfelelő ápolása, táplálása. A legjobb, ha elkerüljük a szintetikus anyagokkal teletömött kozmetikumokat, vegyszeres krémeket, hanem inkább természetes úton próbáljuk felfrissíteni, megújítani a testünket, arcunkat.

Ehhez nem kell méregdrága kencéket beszerezni, hanem elég a konyhánkat célba venni. Érdemes hetente bőrradírozni, főleg az arcunkat, a nyakunkat, a dekoltázsunkat, amit a legegyszerűbb módon  valamilyen érdes anyaggal tudunk megtisztítani. Ehhez nem kell mást tennünk, mint fogunk egy kanál kristálycukrot, vagy tengeri sót, esetleg kókuszreszeléket, s azt összekeverjük ugyanannyi olíva-, vagy mandulaolajjal. Ez a keverék a legjobb az elhalt hámsejtek leradírozására, a bőr megtisztítására.

Ezután, ha némi frissességre, üdeségre vágyunk, akkor karikázzunk fel egy uborkát, s a szeleteket tegyük a szemünkre, az arcunkra, a dekoltázsunkra. Húsz perces pihenés után csodásan vitalizált és üde lesz a bőrünk. Hasonló hatást érhetünk el spenóttal és zsíros joghurt keverékével.

Pattanásos bőrre, gyulladáscsökkentőként és a piros duzzanatok megszüntetése érdekében tegyünk paradicsom karikákat magunkra.

Frissítő pakolás a joghurt és a méz keveréke, vagy az ananász, citrom és kevéske liszt összeturmixolt változata.

A kókuszolajat, vajat, shea vajat nemcsak főzéshez használhatjuk. Rendszeres használatuk mindenféle bőrbetegség ellen kiváló, ráadásul táplálják, ápolják, vitalizálják, feszesítik a bőrt és a ráncokat is csökkentik.

Fotó:
pixabay.com

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!