Tavaszi bőrápolás, a konyhánkból
- Dátum: 2014.05.06., 10:48
- bőrápolás a konyhából, természetes bőrápolás, természetes kozmetikumok, természetes tavaszi bőrápolás
A bőrünk az első számú védelmi vonalunk, ami újra és újra képes a megújulásra. Épp ezért különösen fontos a megfelelő ápolása, táplálása. A legjobb, ha elkerüljük a szintetikus anyagokkal teletömött kozmetikumokat, vegyszeres krémeket, hanem inkább természetes úton próbáljuk felfrissíteni, megújítani a testünket, arcunkat.
Ehhez nem kell méregdrága kencéket beszerezni, hanem elég a konyhánkat célba venni. Érdemes hetente bőrradírozni, főleg az arcunkat, a nyakunkat, a dekoltázsunkat, amit a legegyszerűbb módon valamilyen érdes anyaggal tudunk megtisztítani. Ehhez nem kell mást tennünk, mint fogunk egy kanál kristálycukrot, vagy tengeri sót, esetleg kókuszreszeléket, s azt összekeverjük ugyanannyi olíva-, vagy mandulaolajjal. Ez a keverék a legjobb az elhalt hámsejtek leradírozására, a bőr megtisztítására.
Ezután, ha némi frissességre, üdeségre vágyunk, akkor karikázzunk fel egy uborkát, s a szeleteket tegyük a szemünkre, az arcunkra, a dekoltázsunkra. Húsz perces pihenés után csodásan vitalizált és üde lesz a bőrünk. Hasonló hatást érhetünk el spenóttal és zsíros joghurt keverékével.
Pattanásos bőrre, gyulladáscsökkentőként és a piros duzzanatok megszüntetése érdekében tegyünk paradicsom karikákat magunkra.
Frissítő pakolás a joghurt és a méz keveréke, vagy az ananász, citrom és kevéske liszt összeturmixolt változata.
A kókuszolajat, vajat, shea vajat nemcsak főzéshez használhatjuk. Rendszeres használatuk mindenféle bőrbetegség ellen kiváló, ráadásul táplálják, ápolják, vitalizálják, feszesítik a bőrt és a ráncokat is csökkentik.
Fotó:
pixabay.com
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.