Menü

Házi praktikák körömgomba ellen

A körömgomba az egyik legellenállóbb mikroorganizmus, borzasztó nehéz kiirtani. Nyilván mindenki szeretné elkerülni, de ez nem mindig sikerül. Mit tehetünk, ha a patikákban kapható krémek, ecsetelők nem használnak?

Ha azt vesszük észre, hogy a lábujjunk körme elszíneződött, sárgássá, esetleg szürkéssé, barnássá vált, töredezett, barázdált formája lett, akkor nagy valószínűséggel a körömgomba támadta meg.

A gombás fertőzés igen gyakori, legkönnyebben nyáron a strandon, uszodában, egyéb fürdőhelyeken, vizes környezetben kaphatjuk el, de például edzőtermek, tornatermek öltözőjében is sokszor megfertőződhetünk. Legtöbb esetben a köröm és a körömágy közti aprócska résen jut be a fertőzés okozója, majd a gomba napokon belül gyorsan elterjed és elszínezi, barázdálttá teszi a köröm tetejét.

Már nagyanyáink is jól ismerték az ecet, valamint a só, és szódabikarbóna gyógyító erejét. Akkoriban nem voltak még mindenféle csoda kenőcsök, ecsetelők gyógyító lakkok, gyógyszerek, ezért a háztartásban fellelhető fertőtlenítő és gombaölő szereket alkalmazták. Az egyik legjobb az ecet.

Körömgomba esetén az egyik leghatásosabb módszer az ecetes sós, ecetes szódabikarbónás ecsetelés, borogatás, lábáztatás. Akinek már sikerült megszabadulni a gombától azok azt állítják, naponta többször is ecsetelik a körmüket, vagy egész napra ecetes borogatást helyeznek rá. Igyekeznek minél többet mezítláb közlekedni, hiszen így szellőznek a legjobban a lábujjak. Sajnos a zokniban, harisnyában és a lábbelikben sokszor befülled a láb, s ebben a közegben tud a legkönnyebben megtelepedni a gomba.

Fontos még továbbá, hogy az ecsetelés után naponta reszeljük le a beteg körmöt. Persze a reszelőt minden alkalommal kötelező fertőtleníteni, nehogy aztán a ráspoly fertőzzön tovább.

A természet gyógyító erejét is alkalmazhatjuk. A teafa olajra sokan esküsznek, hiszen nemcsak erős vírusölő, hanem a gombák és egyéb bakteriális fertőzések ellen is remek, ráadásul gyulladáscsökkentő is. Hasonló erejű a levendula olaja is, vagy a grapfruitmag olaj is.

Rendszeres használat esetén arra figyeljünk, hogy a gyógymódokat körömváltásig alkalmazzuk.

Fotó:
pixabay.com

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.

Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!