Menü

Torna testnek és léleknek

Bármennyire is fura, a vízitorna nemcsak a kismamák és a nyaraláskor unatkozó nyugdíjasok sportja, hanem egy mindenki számára hasznosítható mozgásforma.

Az úszás szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásait és hatékonyságát mindenki ismeri. Nincs ez másként a vízitorna esetében sem, csak itt nem a habokat szeljük, hanem különböző gyakorlatokat végzünk a felszín alatt. Jelentős mértékű kalóriát lehet elégetni, ráadásul ez a fajta mozgás ízületkímélő és túlsúlyosok számára is rendkívül jól használható sportos időtöltés.

A vízitorna során nemcsak az ízületek kíméljük, hanem az izmok, inak, szalagok is kisebb terhelés alatt vannak, miközben testünk ezzel együtt alapos munkát végez. A mozgás kiváló különböző ízületi betegségekkel küszködőknek, vagy olyanoknak, akik valamilyen sérülés után vannak és éppen rehabilitációt végeznek.

A felépülés mellett fejlesztő hatást is elérhetünk: állóképességünk, tüdőkapacitásunk is növelhető, valamint a szív és érrendszerünknek is jót teszünk. A vízitornában különböző gyakorlatokból álló programok vannak, kipróbálás előtt érdemes szakember tanácsát kérni, vagy pedig órát venni csoportban. Aki kipróbálja, egyrészt rájön, hogy nem is olyan könnyű, mint amilyennek látszik és azt is tudatosíthatja, hogy ez nemcsak a kismamák és a nyugdíjasok sportja.

A víznek ezek mellett olyan jótékony tulajdonsága is van, hogy segít az ellazulásban, a befelé fordulásban, a meditációban, ezáltal enyhítheti a stresszt és a megelőzheti a depressziót.

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.