Mire jó a meditáció?
- Dátum: 2014.06.27., 21:01
A meditáció voltaképpen nem más, mint egyfajta befelé fordulás, önmagunk mélyebb megismerése, ami sok szempontból hasznos lehet, az élet több területén kamatoztatható.
Aki képes befelé fordulni, jól ismeri magát, saját határait, az képes kihozni magából a maximumot. Emellett képes elérni azt a megfelelő harmóniát az élet különböző területein is. Van, akinek ez könnyebben megy, míg másoknak nehezebben.
Elsősorban az utóbbiaknak segíthetnek az olyan módszerek, mint a jóga, vagy egyéb meditációs gyakorlatok.
A meditációnak számos pozitív fizikai változást tulajdonítanak, úgy, mint a szív és az érrendszer erősödését, az immunrendszer karban tartását, az agy működésének serkentését. Ugyanakkor a legfontosabb az, hogy növeli a kiegyensúlyozottságot, segít megszüntetni a stresszt, a többi dolog csak ezután, ebből következik.
A meditációs során elsajátított magatartásformák segítenek az élet más területein is, ilyen például a tudatosság, a tisztánlátás és a döntésképesség. Ezek olyan dolgok, amellyel rengetegen küzdenek nap, mint nap.
A meditálás nem bonyolult dolog, sok embernek azonban, ahogyan említettük, mégsem megy egyszerűen. Ez a mai rohanó világban nem is csoda. Erre vannak a szakemberek, akik tanácsaikkal, vagy óráikkal helyes irányba tudják terelni a befelé fordulni kívánó ember (belső) útját.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!