Menü

Mire jó a meditáció?

  • Dátum: 2014.06.27., 21:01

A meditáció voltaképpen nem más, mint egyfajta befelé fordulás, önmagunk mélyebb megismerése, ami sok szempontból hasznos lehet, az élet több területén kamatoztatható.

Aki képes befelé fordulni, jól ismeri magát, saját határait, az képes kihozni magából a maximumot. Emellett képes elérni azt a megfelelő harmóniát az élet különböző területein is. Van, akinek ez könnyebben megy, míg másoknak nehezebben.

Elsősorban az utóbbiaknak segíthetnek az olyan módszerek, mint a jóga, vagy egyéb meditációs gyakorlatok.

A meditációnak számos pozitív fizikai változást tulajdonítanak, úgy, mint a szív és az érrendszer erősödését, az immunrendszer karban tartását, az agy működésének serkentését. Ugyanakkor a legfontosabb az, hogy növeli a kiegyensúlyozottságot, segít megszüntetni a stresszt, a többi dolog csak ezután, ebből következik.

A meditációs során elsajátított magatartásformák segítenek az élet más területein is, ilyen például a tudatosság, a tisztánlátás és a döntésképesség. Ezek olyan dolgok, amellyel rengetegen küzdenek nap, mint nap.

A meditálás nem bonyolult dolog, sok embernek azonban, ahogyan említettük, mégsem megy egyszerűen. Ez a mai rohanó világban nem is csoda. Erre vannak a szakemberek, akik tanácsaikkal, vagy óráikkal helyes irányba tudják terelni a befelé fordulni kívánó ember (belső) útját.

Fotó:
pixabay.com

Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.

Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.

Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?

Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?

Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.