Mire ügyeljünk, hogy egészségesek maradjunk nyaralás alatt is
- Dátum: 2014.07.10., 21:07
Nyáron mindenki szeret utazni, azonban egy megfázás, vírus, esetleg egy hasmenéses megbetegedés nagyban beárnyékolhatja a pihenésre szánt időt. Annak érdekében, hogy az egész család számára felhőtlenül teljen ez az időszak, érdemes néhány alapvető dologra odafigyelni, és észben tartani nyaralásunk során – főleg, ha Európán kívül utazunk.
Európa mellett nagyon divatosak többek között az olyan egzotikus országok, mint Egyiptom, Marokkó, vagy Tunézia, ahol a megszokottól eltérő higiéniai és egészségügyi standardokkal találkozhatunk.
Az egyik leggyakoribb problémát ilyenkor az E-coli baktérium egy fajtája okozza, melyet „utazók betegségének” is neveznek. A kellemetlen hasmenéssel és hasfájással járó fertőzés főleg a fejlődő országokba való utazásoknál jellemző, ahol alacsonyabb a higiéniai színvonal. Többnyire a vízzel és az élelmiszerekkel terjed, így megfelelő elővigyázatossággal és gyakori kézmosással is megelőzhető.
Ezért ha megvan az úticél, indulás előtt mindenképpen érdemes utánanézni, hogy mi az, amire fokozottan oda kell figyelnünk egy Európán kívüli utazás során.
Tudjuk meg, hogy milyen az adott országban a csatornahálózat, ihatunk-e csapvizet vagy inkább csak palackozott italokat fogyasszunk. Sok esetben még fogat mosni is érdemesebb üveges vízzel, hogy nehogy elkapjunk valamilyen fertőzést.
Ne fogyasszunk nyers gyümölcsöt vagy zöldségeket. Amennyiben mégis ennénk, mossuk meg nagyon alaposan vagy hámozzuk meg azt. Bár a szállodákban általában szabadon falatozhatunk belőlük, az érzékeny gyomrúak inkább még ott is kerüljék el.
Csak olyan helyen együnk, ahol biztosak vagyunk abban, hogy higiénikus körülmények között főznek, és szolgálják fel az ételt.
Amennyiben messzebbi tájakat veszünk célba, érdeklődjünk utána, hogy van-e ajánlott, esetleg kötelező védőoltás. Ezeket lehetőség szerint adassuk is be magunknak és családtagjainknak egyaránt.
Ezen túlmenően, akárhova is utazunk érdemes a következő jó tanácsokat is megfogadnunk:
- Ügyeljünk a személyes higiéniára. Utazás alatt is mossunk minél többször kezet, hiszen ilyenkor talán még több mindent érintünk, mint általában. Vigyünk magunkkal víz nélkül is használható kézfertőtlenítő gélt arra az esetre, ha nincs lehetőségünk vízzel való kézmosásra. Amint alkalmunk adódik, mossunk alaposan kezet meleg vízzel és amennyiben lehetséges használjunk antibakteriális kézmosót.
- Amennyiben nem vagyunk teljesen megbizonyosodva szálláshelyünk tisztaságáról, használat előtt töröljük át a WC deszkát, mossuk ki a kádat, fürödjünk papucsban, vagy tegyünk lábunk alá egy nem használt törölközőt a fertőzések elkerülése végett.
- 11:00 és 15:00 óra között kerüljük a napozást és 30 percnél hosszabb ideig ne tartózkodjunk egyhuzamban a tűző napon.
- Ügyeljünk a megfelelő hidratációra, igyunk elég vizet nyaralás alatt is.
- Legyen nálunk fájdalomcsillapító, ragtapasz és sebfertőtlenítő, hogy arra is fel legyünk készülve, ha történne velünk vagy egyik családtagunkkal valami.
- Amennyiben repülővel utazunk, ahol gyakran hidegebb van, érdemes egy pulóvert is magunknál tartani, nehogy megfázzunk.
Forrás:
Well PR
Fotó:
pixabay.com
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.