Menü

Még több helyen gyógyítanak a mesedoktorok

  • Dátum: 2014.07.17., 21:56

2014 júliusától újabb 13 kórház kis betegeinek napjaiba  lophatnak derűt a K&H gyógyvarázs mesedoktorok. Az önkéntesek így már az ország 42 gyermekosztályára mehetnek személyesen mesét olvasni, míg az interneten átküldött mesevideókat már 30 intézményben nézhetik meg a beteg gyerekek a K&H által biztosított számítógépeken.

A mese gyógyító erejét közel 20 000 gyerek élhette át az elmúlt 11 hónapban: a K&H gyógyvarázs mesedoktorai személyesen vagy a weben keresztül csempésztek egy kis vidámságot a kis betegek kórházban töltött napjaiba, hogy ezzel is hozzájáruljanak testi-lelki gyógyulásukhoz, hogy mihamarabb újra teljes életet élhessenek.

A K&H gyógyvarázs önkéntes mesedoktorai 2013. augusztus óta összesen 6700 alkalommal olvastak személyesen mesét az ország kórházaiban. A program júliustól három új helyszínnel bővült: a meseolvasók már a berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórház, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ, és az ózdi Almási Balogh Pál Kórház időpontjai közül is tudnak válogatni. Ezzel összesen 42-re növekedett a személyes meseolvasásban résztvevő kórházak száma, és immár az ország 17 megyéjében, összesen 32 településen van lehetőségük a segíteni vágyó önkénteseknek, hogy meseolvasásukkal hozzájáruljanak a beteg gyerekek lelki egészségéhez.

A személyes meseolvasás mellett a program webes ága is nagy népszerűségnek örvend: december óta összesen 112 mese került fel a K&H gyógyvarázs Youtube csatornájára. A programban eddig résztvevő 20 kórház mellé most újabb 10 intézmény csatlakozott, így immár az ország 30 gyermekosztályán nézhetik a gyerekek a gyógyító mesevideókat a K&H által biztosított számítógépeken. Az önkéntesek által beküldött történeteket a kis betegek eddig közel 13 000 alkalommal tekintették meg.

„A K&H gyógyvarázs mesedoktorok a weben programja nagyon jó hatással van a kis betegekre, hiszen a mesék elfeledtetik velük a bajt, fájdalmat” - mondta Schneidler Mónika, a Tolna megyei Balassa János kórház gyermekosztályának főnővére. „A program emellett az egészségügyi személyzet munkáját is megkönnyíti, hiszen a mesék hatása alatt álló, a kórházi légkörből ezáltal kiszakadó gyerekek gyorsabban gyógyulnak.”

„Nagyon örülünk, hogy egyre több kórház csatlakozik a kezdeményezéshez, és a K&H gyógyvarázs mesedoktorok program személyes és webes ága révén így már az ország 72 kórházi osztályán tapasztalhatják meg a gyerekek a mese varázslatos gyógyító erejét” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója. „Rengeteg pozitív visszajelzést kapunk a mesedoktorainktól, hogy mekkora élmény volt számukra a meseolvasás, mekkora örömöt okoz az, hogy egy-egy kisgyermeket kiragadhatnak a kórházi lét ridegségéből és a mese segítségével egy képzeletbeli világba röpíthetik. A személyes olvasásoknak és a webes meséknek hála eddig közel 20 000 beteget bűvöltek el a K&H gyógyvarázs mesedoktorok.”

„A gyerekek is élvezték, és nekem is nagyon sok örömet adott a mesedélután. Hatalmas élmény volt látni a gyerekek csillogó szemét, amint magukkal ragadta őket a királyfi és a királylány története. A szülők is hálásak voltak, hogy valaki kicsit leveszi vállukról a terhet, a kicsik pedig őszinte kiváncsisággal hallgatták a történeteimet” – mondta el B. Krisztina K&H gyógyvarázs mesedoktor, aki az ajkai Magyar Imre Kórházban olvasott.

Forrás:
Well PR

Fotó:
pixabay.com

Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.

Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.

Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?

Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?

Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.