Menü

„Mégis” eredményt hirdettek a norvég civil alap pályázatokon

  • Dátum: 2014.07.21., 22:13

Bár sok negatív hírt hallhattunk a norvég civil alapos pályázatok kapcsán, a norvég civil alap idei első pályázati blokkjában mégis eredményhirdetés született július 18-án, ami bizakodásra adhat okot, hogy Magyarország talán nem veszíti el az EU-tagállamokon kívüli nyugati országoktól kapott támogatásokat. A Norvégia, Izland és Liechtenstein által biztosított forrás egy részét olyan civil célokra fordítják, amelyekre a magyar állam nem tud keretet biztosítani. A jelen pályázati körben úgy tűnik, jó projektötletek születtek, mivel az éves keret 70%-kát oda tudták ítélni a közreműködő szervezetek.

A norvég civil alap első pályázati fordulója februárban zárult. Azon civil szervezetek (vagy szociális szövetkezetek) indulhattak a második körben, akik sikeresen átestek az elsődleges szűrőn. Ekkor szempontokat kaphattak a projektjük még jobb kidolgozására is. Így a második, és egyben záró körben 136 pályázó nyert támogatást, összesen 4.339.673 euró támogatást jelent a kis- és közepes projektek esetén. A szeptemberben várható, szintén kétfordulós pályázati körben a fentiek értelmében az éves keretösszeg 30%-ára lehet majd pályázni.

A civil alap pályázatai az alábbi hét témakörben támogatnak projekteket:

  1. Demokrácia és emberi jogok
  2. Női jogok és esélyegyenlőség
  3. Közösség és szervezetfejlesztés
  4. Ifjúsági és gyermek ügyek
  5. Környezetvédelem és fenntartható fejlődés
  6. Jóléti szolgáltatások nyújtása társadalmilag sérülékeny csoportoknak
  7. Társadalmilag sérülékeny csoportok megerősítése (fókusz: roma integráció)

A projektek alapelve az volt, hogy átlátható, a nemi esélyegyenlőséget biztosító és környezetileg, társadalmilag fenntartható pályázatok valósuljanak meg. A következő két hónapban várhatóak a szerződéskötések, a megvalósításra pedig 21 hónap áll a civil szervezetek rendelkezésére. A projektek tehát 2016. derekáig fognak tartani. Általános jellemzőjük, hogy viszonylag újszerű ötleteket kívánnak életre hívni, amelyek kedvező társadalmi hozadékkal és hozzáadott értékkel rendelkeznek.
Reméljük, hogy sok projektről tudunk majd beszámolni, amelyek sikeresen elindulnak, és kedvező célokat szolgálnak. 

Fotó:
pixabay.com

Hogyan tartsuk fent a motivációt?

Ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, szükségünk lesz arra, hogy folyamatosan motiváltak maradjunk. Ez azonban nem jön mindig könnyedén, éppen ezért érdemes foglalkozni a motiváció kérdésével.

A social media új biznisze: Az influencer sportitalok

Az utóbbi években egyre több híresség és közösségi média influencer dob piacra saját márkájú sportitalokat, amelyeket gyakran a testmozgás elősegítésére, és az egészség fokozására hirdetnek, a legnépszerűbb ezen termékcsaládból a Prime. Bár ezek a termékek népszerűek lehetnek a követőik körében, fontos megvizsgálni azok valódi összetevőit és káros hatásait. Ezen italok többségében egyáltalán nem kapcsolódnak a sporthoz, csupán az internet egy új lehetőségét használják ki.

Eladó nélküli nonstop boltok nyitnak hamarosan Magyarországon

Új boltok nyílnak Magyarországon: sosem zárnak be, és nem lesz bennük eladó! Kassza és eladó nélküli, éjjel-nappal nyitva tartó boltok érkeznek Magyarországra, az első üzletek pedig várhatóan nyáron nyitnak majd-olvastam a neten a minap.

A horkolás és kialakulása, okai, jellemzői

Maga a horkolás nem betegség, önmagában csak ártalmatlan hangjelenség, ugyanakkor az említett éjszakai légzéskimaradásokat jelentő alvási apnoé szindróma részjelensége is lehet, amit egészségügyileg komolyabban kell venni, mint a szimpla horkolást.

Mi egy coach feladata?

Sok helyen találkozhatunk coach-okkal, ez a szakma egyre szükségesebbé és népszerűbbé válik, de talán teljesen egyértelmű mindenkinek, hogy mit is csinál egy coach, mi a feladata. Nézzük ki ő és mit csinál?