Menü

„Mégis” eredményt hirdettek a norvég civil alap pályázatokon

  • Dátum: 2014.07.21., 22:13

Bár sok negatív hírt hallhattunk a norvég civil alapos pályázatok kapcsán, a norvég civil alap idei első pályázati blokkjában mégis eredményhirdetés született július 18-án, ami bizakodásra adhat okot, hogy Magyarország talán nem veszíti el az EU-tagállamokon kívüli nyugati országoktól kapott támogatásokat. A Norvégia, Izland és Liechtenstein által biztosított forrás egy részét olyan civil célokra fordítják, amelyekre a magyar állam nem tud keretet biztosítani. A jelen pályázati körben úgy tűnik, jó projektötletek születtek, mivel az éves keret 70%-kát oda tudták ítélni a közreműködő szervezetek.

A norvég civil alap első pályázati fordulója februárban zárult. Azon civil szervezetek (vagy szociális szövetkezetek) indulhattak a második körben, akik sikeresen átestek az elsődleges szűrőn. Ekkor szempontokat kaphattak a projektjük még jobb kidolgozására is. Így a második, és egyben záró körben 136 pályázó nyert támogatást, összesen 4.339.673 euró támogatást jelent a kis- és közepes projektek esetén. A szeptemberben várható, szintén kétfordulós pályázati körben a fentiek értelmében az éves keretösszeg 30%-ára lehet majd pályázni.

A civil alap pályázatai az alábbi hét témakörben támogatnak projekteket:

  1. Demokrácia és emberi jogok
  2. Női jogok és esélyegyenlőség
  3. Közösség és szervezetfejlesztés
  4. Ifjúsági és gyermek ügyek
  5. Környezetvédelem és fenntartható fejlődés
  6. Jóléti szolgáltatások nyújtása társadalmilag sérülékeny csoportoknak
  7. Társadalmilag sérülékeny csoportok megerősítése (fókusz: roma integráció)

A projektek alapelve az volt, hogy átlátható, a nemi esélyegyenlőséget biztosító és környezetileg, társadalmilag fenntartható pályázatok valósuljanak meg. A következő két hónapban várhatóak a szerződéskötések, a megvalósításra pedig 21 hónap áll a civil szervezetek rendelkezésére. A projektek tehát 2016. derekáig fognak tartani. Általános jellemzőjük, hogy viszonylag újszerű ötleteket kívánnak életre hívni, amelyek kedvező társadalmi hozadékkal és hozzáadott értékkel rendelkeznek.
Reméljük, hogy sok projektről tudunk majd beszámolni, amelyek sikeresen elindulnak, és kedvező célokat szolgálnak. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!