Mentőkutyák boboztak a Bakonyban
- Dátum: 2014.07.26., 18:39
Speciális képességű mentőkutyák voltak a főszereplői az első bakonyi bobpálya avatóünnepségének. A labradorok száguldoztak a bobokban, és kilenc méteres magasságban, drótkötélpályán csúsztak át a tó felett, halált megvető bátorsággal. Majd azt is bemutatták, egy jó szimatú tűzvizsgáló kutya, melyből mellesleg összesen 3-4 van az országban, hogyan buktat le másodpercek alatt egy gyújtogatót – egyetlen szimattal kiszúrva az égésgyorsító anyagot.
A Sobri Jóska Kalandpark legújabb attrakciója a közel egy kilométer hosszú, legmodernebb technológiával készült bobpálya. Jáger Balázs, Közép-Európa egyik legnagyobb élményparkjának ügyvezetője elmondta, az új élményelem avatásának napját a jótékonyság napjává nyilvánították. A pálya első napi bevételét a Veszprém Megyei Kutató-Mentő Szolgálatnak ajánlották fel.
– Ezek a fiúk a saját költségükön, önkéntes alapon mentenek emberéleteket. Rendkívüli kutyáik képzése, tartása, tréningezése nagyon sok pénzt emészt fel, amihez nem kapnak semmilyen központi támogatást. Ezért szeretnénk a mai nappal éppen őket segíteni – mondta az ügyvezető. Hirschl János, a kutató-mentő csapat vezetője elmondta, 11-en dolgoznak, összesen hét kutyával. Erdős területen, romok között keresnek eltűnt embereket, turistákat, sérülteket, de részt vesznek tűzvizsgálatokban, katasztrófa helyzetek, vagy csak viharkárok felszámolásában.
Az általános kereső mentőkutyák mellett, kiképzés alatt van egy nyomkövető és egy halott kereső kutya is, akik egy éven belül szintén bevethetők lesznek. A Veszprém Megyei Kutató-Mentő Szolgálat több mentőcsapat tagja, a csapattagok közül négyen, illetve Báró a csapat leggyakorlottabb mentőkutyája nem csak hazai, hanem külföldi katasztrófák esetén is bevethető.
Forrás, fotó:
Sobri Jóska Kalandpark
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!