Mentőkutyák boboztak a Bakonyban
- Dátum: 2014.07.26., 18:39
Speciális képességű mentőkutyák voltak a főszereplői az első bakonyi bobpálya avatóünnepségének. A labradorok száguldoztak a bobokban, és kilenc méteres magasságban, drótkötélpályán csúsztak át a tó felett, halált megvető bátorsággal. Majd azt is bemutatták, egy jó szimatú tűzvizsgáló kutya, melyből mellesleg összesen 3-4 van az országban, hogyan buktat le másodpercek alatt egy gyújtogatót – egyetlen szimattal kiszúrva az égésgyorsító anyagot.
A Sobri Jóska Kalandpark legújabb attrakciója a közel egy kilométer hosszú, legmodernebb technológiával készült bobpálya. Jáger Balázs, Közép-Európa egyik legnagyobb élményparkjának ügyvezetője elmondta, az új élményelem avatásának napját a jótékonyság napjává nyilvánították. A pálya első napi bevételét a Veszprém Megyei Kutató-Mentő Szolgálatnak ajánlották fel.
– Ezek a fiúk a saját költségükön, önkéntes alapon mentenek emberéleteket. Rendkívüli kutyáik képzése, tartása, tréningezése nagyon sok pénzt emészt fel, amihez nem kapnak semmilyen központi támogatást. Ezért szeretnénk a mai nappal éppen őket segíteni – mondta az ügyvezető. Hirschl János, a kutató-mentő csapat vezetője elmondta, 11-en dolgoznak, összesen hét kutyával. Erdős területen, romok között keresnek eltűnt embereket, turistákat, sérülteket, de részt vesznek tűzvizsgálatokban, katasztrófa helyzetek, vagy csak viharkárok felszámolásában.
Az általános kereső mentőkutyák mellett, kiképzés alatt van egy nyomkövető és egy halott kereső kutya is, akik egy éven belül szintén bevethetők lesznek. A Veszprém Megyei Kutató-Mentő Szolgálat több mentőcsapat tagja, a csapattagok közül négyen, illetve Báró a csapat leggyakorlottabb mentőkutyája nem csak hazai, hanem külföldi katasztrófák esetén is bevethető.
Forrás, fotó:
Sobri Jóska Kalandpark
Mi az a kapszula ruhatár?

A „kapszula ruhatár” (angolul: capsule wardrobe) egy olyan ruhatár, amely tudatosan válogatott, kevés, de jól kombinálható alapdarabokból áll. A célja az, hogy kevesebb, de jobb minőségű ruhánk legyen, amelyeket hosszabb ideig tudunk hordani.
Soha nem látott magasságokban a virtuális valóság

A virtuális valóság (VR), mint szórakoztatási forma alig pár éves múltra tekint vissza, mégis rengeteget fejlődött. A fejlesztések jelenleg a harmadik generációnál tartanak, amely már képes az emberi test szinte minden mozgását egy közös térben érzékelni. Írásomat többek között az inspirálta, hogy nemrégiben lehetőségem volt kipróbálni a VR technológiát és több játékkal is játszhattam. Az alábbi cikkben egyfajta áttekintést kaphatunk arról, hogy jelenleg hol tart az említett „tudomány” és hogyan jutott idáig.
Mindenkinek kell egy hobbi, ami önbizalmat ad

A magabiztosság nem velünk született adottság, sokkal inkább egy olyan készség, amelyet az élet során fejleszthetünk. Egy meglepően hatékony és gyakran alábecsült módszer erre a rendszeres hobbi gyakorlása. Legyen szó festésről, futásról, túrázásról vagy kertészkedésről, a szenvedéllyel űzött szabadidős tevékenységek nemcsak örömet nyújtanak, hanem hosszú távon hozzájárulnak önmagunk jobb megismeréséhez és önértékelésünk növeléséhez is.
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.