Allergiásoknak nyílik kávézó Bécsben
- Dátum: 2014.08.21., 22:25
AllergikerCafé néven megnyílik pénteken Bécs kifejezetten allergiások számára alapított első kávézója.
A bolt megálmodója anya és lánya, Margaret és Franka Rothaug, akik maguk is hisztamin- és lisztérzékenységben szenvednek. "Intoleráns vagyok, de ez semmit sem jelent" – hangzik az üzlet mottója.
Az itt kapható finomságok összetevői egészen eltérőek egy átlagos sütemény vagy menü hozzávalóitól. Aki az összetevők hosszas mérlegelése nélkül akar nassolni vagy ebédelni, akár egy jó bécsi virslit zsemlével elfogyasztani, az itt megteheti – természetesen gluténmentes verzióban. A különböző fantázianevű sütemények mellett elolvasható a pontos összetételük, és apró ikonokkal jelölik, hogy milyen típusú allergiások, laktóz-, hisztamin-, mogyoró- vagy gluténérzékenyek fogyaszthatják.
A kávézó dizájnja egyedi, amely nemcsak a személyzet kötényén, hanem a papírból vagy textilből készült kreatív süteménycsomagoláson és a helyiség belső kialakításán is visszaköszön.
Az AllergikerCafé a bécsi Károly tértől tíz perces sétára, a város negyedik kerületében nyílik meg. Szeptember 12-én, pénteken egész napos nyitóünnepséget tartanak.
A felmérések szerint Bécsben mintegy 34 ezer lisztérzékeny és 425 ezer laktózérzékeny él. A hisztamin-intolerenciában szenvedők száma 16 és 51 ezer közé tehető, míg 170 és 850 ezer körüli fruktózérzékeny lakik Bécsben.
Forrás: MTI
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!