Allergiásoknak nyílik kávézó Bécsben
- Dátum: 2014.08.21., 22:25
AllergikerCafé néven megnyílik pénteken Bécs kifejezetten allergiások számára alapított első kávézója.
A bolt megálmodója anya és lánya, Margaret és Franka Rothaug, akik maguk is hisztamin- és lisztérzékenységben szenvednek. "Intoleráns vagyok, de ez semmit sem jelent" – hangzik az üzlet mottója.
Az itt kapható finomságok összetevői egészen eltérőek egy átlagos sütemény vagy menü hozzávalóitól. Aki az összetevők hosszas mérlegelése nélkül akar nassolni vagy ebédelni, akár egy jó bécsi virslit zsemlével elfogyasztani, az itt megteheti – természetesen gluténmentes verzióban. A különböző fantázianevű sütemények mellett elolvasható a pontos összetételük, és apró ikonokkal jelölik, hogy milyen típusú allergiások, laktóz-, hisztamin-, mogyoró- vagy gluténérzékenyek fogyaszthatják.
A kávézó dizájnja egyedi, amely nemcsak a személyzet kötényén, hanem a papírból vagy textilből készült kreatív süteménycsomagoláson és a helyiség belső kialakításán is visszaköszön.
Az AllergikerCafé a bécsi Károly tértől tíz perces sétára, a város negyedik kerületében nyílik meg. Szeptember 12-én, pénteken egész napos nyitóünnepséget tartanak.
A felmérések szerint Bécsben mintegy 34 ezer lisztérzékeny és 425 ezer laktózérzékeny él. A hisztamin-intolerenciában szenvedők száma 16 és 51 ezer közé tehető, míg 170 és 850 ezer körüli fruktózérzékeny lakik Bécsben.
Forrás: MTI
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.