Homoszexuális párok hada utazik házasodni Új-Zélandra
- Dátum: 2014.08.22., 12:19
A melegházasságokat legalizáló törvény tavalyi hatályba lépése óta az Új-Zélandon egybekelt azonos nemű párok több mint egyharmada külföldről, egyebek közt Ausztráliából, Kínából, Szingapúrból és Nagy-Britanniából érkezett a szigetországba.
A héten nyilvánosságra hozott hivatalos adatok szerint a törvény tavaly augusztus 19-ei bevezetése óta egybekelt 926 meleg párból 532 új-zélandi volt, míg 237 pár Ausztráliából érkezett.
Az elmúlt egy évben 520 leszbikus pár mondta ki a boldogító igent a szigetországban: ebből 118 pár Ausztráliából érkezett Új-Zélandra. Ugyanezen idő alatt 406 meleg pár fogadott örök hűséget egymásnak: ők egyebek közt Ausztráliából (120 pár), Kínából, Thaiföldről és Nagy-Britanniából érkeztek.
"Hazai és nemzetközi szinten is folyamatos az érdeklődés az azonos nemű párok részéről az Új-Zélandon való egybekelésre. Eddig majdnem 400 külföldi pár érkezett Új-Zélandra házasságkötés céljából, ami nagyszerű a turizmus számára" - emelte ki közleményében Jeff Montgomery anyakönyvi irattárvezető.
A melegházasságokat legalizáló új-zélandi törvény szerint a házasság "két ember szövetsége, tekintet nélkül a nemükre, szexuális orientációjukra vagy nemi identitásukra".
Forrás: MTI
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!