A magyar fiatalok 48%-a szexelt már fesztiválon
- Dátum: 2014.08.29., 20:20
A nyári fesztiválok a jobbnál jobb zenei koncertek és fergeteges bulik mellett sokak számára valóságos flörtparadicsomnak számítanak. A Durex kíváncsi volt arra, hogy a magyar fiatalok ilyenkor tényleg könnyebben ismerkednek-e, meddig mennek el egy-egy fesztivál flört alkalmával, és vajon meddig tartanak az ott kötött ismeretségek.
Trendi zenék, laza helyszínek, régi ismerősök és szimpatikus ismeretlenek, helyes fiúk és lányok – ha mindez oldott hangulattal párosul, szinte garantált, hogy lépten-nyomon izgalmas flörtökbe botlik az ember. Ilyenkor még azok is felbátorodnak, akik a hétköznapi életben inkább zárkózottabbak, és csak nehezen lépnek kapcsolatba idegen emberekkel. Ezt a tényt a Durex fesztiválkutatása is alátámasztja, hiszen a magyar válaszadók fele (51%) állította, hogy ilyenkor sokkal felszabadultabb és könnyebben ismerkedik.
A flört „találati arányát” tekintve a válaszadók 66%-a már jött össze valakivel fesztiválon, de csupán 5% az, aki ezt rendszeresen meg is ismétli. Azzal kapcsolatban, hogy a kiszemelt általában ismerős vagy teljesen új partner, 54%-ban változó tendenciát jelöltek meg a résztvevők. A további 46% pedig egyenlően oszlik el azok között, akik többnyire ismerőssel vagy éppen újonnan megismert fesztiválozókkal gabalyodtak össze.
Mivel a fesztiválok nagy részén csak úgy nyüzsögnek a külföldiek, a Durex kíváncsi volt arra is, hogy e tekintetben mik a magyar fiatalok preferenciái. A válaszadók fele (49%) nem tartja igazán fontosnak, hogy milyen nemzetiségű a kiszemelt, számukra inkább az számít, hogy stimmeljen a kémia. A megkérdezettek 5%-a leginkább a külföldi látogatók iránt érdeklődik, míg a fennmaradó rész „a hazait” részesíti előnyben.
A fesztiválos flörtök tartósságát vizsgálva, a kitöltők nagyjából háromnegyede egyetért abban, hogy ezek általában rövid életű kapcsolatok, és mindössze 12%-uk esetében fordult komolyra a viszony. Ezen belül is a férfiak szkeptikusabbak, 48%-uk gondolja a fesztiválon szövődő viszonyokat rövid életűnek, míg a nők csupán 26%-a vélekedik ugyan így. Vannak azonban olyanok is (12%), akik egy ismerőssel kerültek közelebb egymáshoz a bulik közepette, melyből végül tartós kapcsolat kerekedett ki.
Azzal kapcsolatban, hogy ki meddig megy el egy fesztiválos flört során, teljesen megoszlanak a vélemények. Míg 17% pusztán beszélgetésre kapható, addig 31%-nak a csók a határ, 14% a pettingig merészkedik, 38%-nak viszont a szex is beleférhet. Utóbbi kapcsán felmerül a kérdés, hogy ha szexre kerül a sor, akkor bevállalják-e a szerelmesek, hogy a fesztivál helyszínén bújjanak össze. A válaszokból kiderül, hogy igen, hiszen a kitöltők közel felének (48%) volt már szexuális kapcsolata valamely fesztiválon. 28%-nak még nem adódott rá alkalom, de bármikor nyitott lenne egy ilyen kalandra, 24% viszont elképzelhetetlennek tartja, hogy lefeküdjön bárkivel ilyen helyen.
A Durex kíváncsi volt arra is, hogy a fesztiválozás hevében mennyire viselkednek felelősségteljesen a fiatalok. A többség (96%) úgy tartja, hogy a védekezés fesztiválok alatt is ugyanolyan fontos, mint bármikor máskor. 3% ugyanakkor nem veszi olyan komolyan a védekezést, és adott helyzettől teszi azt függővé – ha van nála óvszer használja azt, ha nem, nem. Még szomorúbb a helyzet a maradék 1% esetében, akik elhanyagolható tényezőként kezelik a védekezést a fesztiválok idején is.
„A nyár során, több fesztiválon is jelen voltunk a Durex Élménydoktorokkal, hogy minél több fiatal figyelmét hívjuk fel a védekezés fontosságára, amiről még a felhőtlen szórakozás közepette sem szabad megfeledkezniük! A három fesztivál során az Élménydoktoraink 14.000 óvszermintát osztottak szét a fesztiválozók között, hogy kellőképp fel legyenek készülve a váratlan helyzetekre is” - mondta Sipeki Vivien, a Durex márkamenedzsere.
Forrás, fotó:
Well PR
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.