Staféta átadás a Vodafone Főállású Angyalainál
- Dátum: 2014.09.07., 20:04
Szeptember elején munkába álltak a Vodafone 2014/2015-ös Főállású Angyalai, Agárdi Szilvia, Kovács Krisztina és Miksztai-Réthey Brigitta. Így immár a hetedik angyal-trió váltja Lipcseiné Takács Nórát, Lencse Mátét és Weisz Fannit, akik a napokban elbúcsúztak szárnyaiktól, és önállóan haladnak tovább a megkezdett úton.
Lipcseiné Takács Nóra a Győr-Moson-Sopron megyei Écs községben hozta létre a Falusi Porta Tanoda mintagazdaságot. Programjának célja kettős: a gyermekeken keresztül minél szélesebb körben népszerűsíteni az egészséges, tudatos táplálkozást, természet közeli életmódot; s a kereslet élénkítésével hozzájárulni a hagyományos, fenntartható gazdálkodást folytató őstermelők megélhetésének biztosításához, a fejlődési lehetőség megteremtéséhez. Az elmúlt év legfőbb eredményeként Nóra létrehozta az országos Falusi Porta Tanoda hálózatot, jelenleg 17 Tanoda várja az érdeklődőket, akik négy interaktív program-csomag közt választhatnak. A gyermekek saját élmény-alapon pillanatok alatt szívják magukba azt a tudás és ismeret halmazt, amit a tankönyvekből magolva csak nehezen sajátítanak el. A Falusi Porta Tanoda program bebizonyította, hogy messzemenőkig alkalmas a fenntartható fejlődésre való nevelésre. „A Vodafone segítségével jelentős népszerűségre tett szert a Falusi Porta Tanoda program. Napról-napra nő az érdeklődés, az elmúlt év során közel 1000 gyermek látogatott el a Tanodák valamelyikébe. Kisfilmek és módszertani oktatófilmek készültek, melyek bárki számára elérhetőek az interneten. Mindezt önerőből nem tudtam volna megvalósítani.”- mondta Nóra.
Weisz Fanni fő célja a jelnyelv népszerűsítése, egyenlő esélyek megteremtése a siketek számára azáltal, hogy minden siketen született gyermek és családja számára biztosítottá válik a jelnyelv elsajátításának lehetősége. Az elmúlt év során Fanni közel 50 általános- és középiskolában, főiskolán és egyetemen tartott érzékenyítő előadást több ezer gyermek és fiatal számára, szerte az országban. Az előadások hatására Pécsett a szeptemberi évkezdéssel egy időben jelnyelvi szakkört indítottak középiskolásoknak, s a létszám már a meghirdetést követő napokban betelt. A Hallatlan Alapítvány jelnyelvi tanfolyamaira jelentkezők száma az elmúlt hónapok során megkétszereződött, s az idei év egyik legmeghatóbb eseményeként a Költészet Napján Fanni vezetésével közel ezer halló kisiskolás gyermek „szavalta el” jelnyelven József Attila „Hull a levél a fáról” című versét a Költészet Parkjában. „Hatalmas élmény volt számomra részt venni a Vodafone Főállású Angyal programjában. A sajtómegjelenések, előadások során több százezer emberhez jutott el a program híre. Ők már nem fogyatékosnak, hanem a harmadik legnagyobb nyelvi kisebbség tagjának tekintik a siketeket.”- jelentette ki Fanni.
Lencse Máté célja a berettyóújfalui kistérségben mélyszegénységben élő gyermekek esélyegyenlőségének megteremtése, személyiségfejlődésének segítése egy önkéntesek bevonásán alapuló online tanulástámogató, kompetenciafejlesztő módszer segítségével. Az elmúlt év során Máté és az önkéntes segítők látványos eredményeket értek el. Rangos szakmai konferenciákon mutatták be a módszertan kész elemeit, a 87 különféle programot; illetve beszámoltak a közel 700 online és élő foglalkozás, valamint öt tábor tapasztalatairól, eredményéről. A program, amely felkerült a hazai Tanoda-térképre, a szakma számára is bizonyította, hogy az online tanulástámogatáson és kompetenciafejlesztésen alapuló módszer képes hosszú távon jövőképet adni e gyermekek számára, kompenzálhatja hátrányukat, segítheti társadalmi integrációjukat és javíthatja életesélyeiket. „Az Alapítványnál előtérbe került a program, hisz sikerült megtalálnunk azt a munkamódszert, amely hosszú távon is fenntartható. A Vodafone támogatása nélkül mindez csak álom maradt volna.„- mondta Máté.
Az idei angyalok a Vodafone Magyarország Alapítvány tavaszi pályázatán nyerték el a 2014/2015-ös év Főállású Angyala címet. A népszerű látássérült énekesnő, Agárdi Szilvia az Informatika a Látássérültekért Alapítvány munkáját segíti. A Lapról hangra program célja a látássérültek tájékozódási, művelődési, és szórakozási lehetőségeinek bővítése a jelenleg csupán nyomtatott formában hozzáférhető újságok, folyóiratok interneten történő meghallgathatóságának és letölthetőségének biztosításával. Kovács Krisztina jogász doktor a BAGázs Közhasznú Egyesülettel karöltve egy olyan közösségfejlesztésen alapuló roma integrációs modellt - az ún. Jogklinika Programot - kíván kidolgozni az ország egyik legnagyobb, 400 lelket számláló romatelepén, Bagon, amely a későbbiekben más régiókban is könnyedén adaptálható lesz, míg Miksztai-Réthey Brigitta, az ELTE informatika karának tanársegédje a Bliss Alapítvány munkáját segíti, célja a súlyosan, halmozottan sérült, mozgás- és beszédképtelen gyermekek és fiatalok komplex rehabilitációja. Olyan, számítógép-, illetve mobileszköz-használat gyakorlásához széles körben alkalmazható, ingyenesen elérhető segédanyagok kidolgozásával foglalkozik, melyek az azokat felhasználó szakemberek, szülők, intézmények által könnyedén személyre szabhatóak, s az oktatás folyamatába beépíthetőek lesznek.
Forrás, fotó:
Vodafone Magyarország
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!