Lányok és a smink
- Dátum: 2014.09.12., 11:01
Egyre fiatalabban és egyre feltűnőbben sminkelik magukat a lányok, de azontúl, hogy ez mennyire árt a bőrüknek, sokszor félre is sikerül.
Én is szerettem volna minél korábban felnőni, általános iskola 7-8. osztályában folyamatosan kihúztam a szemem szemceruzával, de persze olyan ügyetlen voltam, hogy leginkább egy dühös pandamacira hajaztam. Mindezt persze akkor még nem vettem észre, csak egyszerűen „jó csaj” akartam lenni és úgy éreztem, ezzel már legalább öregedtem 2-3 évet, amitől majd a fiúk felfigyelnek rám.
Mostanában egyre inkább visszatért a divatba a bronzosító/pirosító használata és már az a szabály sem érvényes, hogy ha a szem hangsúlyos, a száj csak natúr színt kaphat és fordítva. A lényeg a feltűnés. Csak sok lány túlzásba esik, leginkább egy bohócra hajaz sokuk, mint egy felnőtt nőre.
Nem azt mondom, hogy ne sminkeljenek, tegye a szívére a kezét most a női olvasó, amikor ő is 13-15 éves volt, szeretett volna idősebbnek kinézni, kitűnni a többiek közül és sminkelni. Csak tudjuk, hogy mi áll jól, illetve milyen terméket milyen mennyiségben és hova vigyük fel az arcunkra, hogy az szépen is mutasson.
Ha pedig biztos véleményt szeretnénk megkérdezni (és ez most a fiatal lányokra vonatkozik), akkor ne a barátnőnket kérdezzük, mert valószínűleg nem szeretne majd megbántani (vagy jó eséllyel ő is bohócra sminkelve jár-kel), inkább forduljunk anyuhoz, nem kell megsértődni a válaszán, neki mindig igaza van. Tényleg! (A szerző 25 éves, férjezett és mégis belátja)
Fotó:
sxc.hu
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.