Modern randikalauz – így hódítsd meg kedvesedet a technológia segítségével
- Dátum: 2014.09.22., 20:21
A randevúzgatás napjainkban már korántsem olyan egyszerű, mint néhány évtizeddel ezelőtt volt. Régebben egyértelműek voltak azok az etikett szabályok, amelyeket egy romantikus találkozó alatt érdemes volt betartanod: a férfi kinyitotta az ajtót a nő előtt, le- és felsegítette a kabátját, időben hazavitte. Ma, amikor a modern technológia már karnyújtásnyira van tőled, fontos, hogy a romantikus pillanatokban is tudd, mikor vedd elő a zsebedből az okostelefont, vagy éppen mikor tedd el, hogyan hívd el kedvesed a randira, és értesíts-e másokat a találkozóról.
A Samsung közelmúltban készült Techonomic Index felmérése rámutatott arra, hogy emberek többsége úgy véli, a technológia segít áthidalni a modern élet által támasztott fizikai akadályokat: az okostelefonoknak, számítógépeknek és nem utolsó sorban a közösségi hálózatoknak köszönhetően könnyebben tartod a kapcsolatot szüleiddel, barátaiddal, és ha betartod a modern randi szabályokat, a kedveseddel is sok intim pillanatot tölthettek közösen.
1. Tipp: Közösségi háló helyett használd a telefonodat!
A felmérések igazolják, hogy a barátokkal a telefon mellett leginkább a közösségi csatornákon kommunikálunk, így joggal merül fel benned is az az ötlet, hogy a Facebook Messengeren hívd el kedvesedet egy vacsira vagy romantikus sétára. Ezt a fórumot tartalékold inkább egy baráti találkozó megszervezésére, a kiszemeltedet pedig inkább hívd fel, hidd el, a hangod sokkal meggyőzőbb lesz a puszta betűknél.
2. Tipp: Csak akkor vedd elő a telefonodat a randin, ha párod beleegyezett
Ha párod beleegyezik, hogy elővedd a telefonod, például azért, hogy képet készíts róla, vagy megmutasd a családtagjaidat, kisállataidat, nyugodtan előbújhat a kis digitális kedvenc a táskádból, vagy a zsebedből. Ellenkező esetben jobb, ha inkább kikapcsolod a randi idejére! Nem kell bejelölnöd a helyszínt egy közösségi oldalon sem! Semmi szükség arra, hogy a többi ismerősöd tudjon róla, merre randevúzgattok. Tarts szemkontaktust, és felejtsd el a telefon nyomkodását, hadd érezze kedvesed, hogy most ő a legfontosabb Neked.
3. Tipp: Beszéljetek minél többet
A Samsung Techonomic Index kutatása szerint többségünk úgy látja, a technológia közelebb hoz bennünket egymáshoz: a válaszadók fele a technológiai vívmányoknak köszönhetően gyakrabban beszél szüleivel, testvéreivel, barátaival. Használd ki a technológia adta lehetőséget Te is! Üzenj kedvesednek telefonon, mondd el, milyen jól érezted magad a találkozón, küldj neki virtuális képeslapot. Éreztesd vele, hogy folyton ő jár az eszedben. A Techonomic Index felmérés szerint az egymástól távol élők fele felhívja egymást este, hogy jó éjszakát kívánjon. Túlzásokba azonban ne ess, és felejtsd el a hajnali háromkor küldött „Fenn vagy még?” üzeneteket is.
4. Tipp: Ha nem jött össze, beszéljétek meg személyesen
A Samsung Techonomic Index felméréséből az is kiderül, hogy a technológiát nemcsak kapcsolatteremtés, de sajnos a kapcsolat lezárásában is igénybe veszik az emberek, 14-ből egy (7 százalék) ugyanis SMS-ben szakít partnerével, sőt 4 százalékuk erre a közösségi hálókat használja. Ne légy udvariatlan! Ha nem jött össze a kapcsolat, azt érdemes szemtől, szemben közölni a másikkal, főleg ne oszd meg a történteket a közösségi hálókon, ez csak rátok tartozik!
Forrás, fotó:
eurolex.hu
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.