Végéhez ért a 20 arborétum és botanikus kert összefoglalásával zajló országos roadshow
- Dátum: 2014.09.23., 19:12
A szeptember 20-án Szarvason megtartott családi vetélkedők döntőjével, valamint a Futurobi világa című interaktív gyermekmusical utolsó előadásával végéhez ért az a húsz állomásból álló interaktív programsorozat, amely idén tavasz óta az ország legnagyobb arborétumaiban, botanikus kertjeiben népszerűsítette a fenntarthatóságot, a környezettudatosságot, az egészséges táplálkozást és az energiatudatosságot.
Az idén márciusban a Szarvasi Arborétum indított országos, hazánk húsz arborétumának és botanikus kertjének összefogásán alapuló roadshow-t. Az „Új módszerekkel a zöld jövőért” címmel indult program a környezettudatosság és fenntarthatóság témakörére épült, a nagyszabású roadshow pedig egy országos vetélkedősorozatot is magába foglalt. A március óta zajló lokális versenyeken a legjobban teljesítő családok, csapatok 2014. szeptember 20-án Szarvason megtartott döntőn mérhették össze tudásukat.
A hazai arborétumok együttműködésén alapuló programsorozat főbb témakörei a fenntartható városi környezet, a környezettudatosság, az egészséges táplálkozás, az energiatudatosság, a tudatos vízgazdálkodás és a vízfelhasználás terjesztése voltak. Az Európai Uniós támogatásból, a Környezeti és Energia Operatív Program támogatásával megvalósuló programsorozat hazánk húsz legnagyobb arborétumába látogatott el. A projekt gazdája a Szarvasi Arborétum és fenntartója, a Budapesti Corvinus Egyetem volt.
A roadshow egyik központi és leglátványosabb eleme a jövőből érkezett robot fiú, Futurobi főszereplésével bemutatott speciális színházi előadás volt. A sorozat valamennyi állomásán bemutatták ezt a különleges vetítési technikán alapuló zenés gyermekdarabot, amelyben virtuális szereplők jelentek meg az élő színészek mellett, hogy érzékletes, gyakorlati példákon keresztül mutassák be milyen sürgető kérdés napjainkban a környezet, a Föld megóvása.
A színházi előadások és az arborétumi programok mellett a programsorozat egy online felülettel is kiegészült: a Futurobi világa elnevezésű játékban a gyermekek szülői segítség mellett maguk tervezhették meg saját fenntartható városukat a projekt honlapján, a www.zoldbaratok.hu címen.
Az „Új módszerekkel a zöld jövőért” kampány elmeivel összesen 80 millió alkalommal találkozhattak a családok, szülők, nagyszülők, gyerekek.
A Szarvasi Arborétum hazánk nagy arborétumainak és botanikus kertjeinek összefogásával március 20-án indította el a környezet- és egészségtudatos gondolkodásra és magatartásra nevelő Újszerű módszerekkel a zöld jövőért című nagyszabású országos programot és versenyt a Környezet és Energia Operatív Program támogatásával. A 20 állomásos országos roadshow során a magyarországi arborétumokban és botanikus kertekben interaktív programokkal, családi vetélkedőkkel várják a családokat. Az arborétumokban zajló roadshow-val párhuzamosan Futurobi, az ökomanó zenés színházi előadása is végigutazza az országot a program részeként. Az országos arborétumi és botanikus kertekben zajló rendezvénysorozat eseményei a jeles zöld világnapokhoz kapcsolódnak. A kezdeményezés célja, hogy a családközpontú rendezvénysorozat az ország legnevesebb és legszebb arborétumaiban, botanikus kertjeiben eredeti természeti környezetben hívja fel a lakosság, a családok, osztályok figyelmét a környezettudatosság fontosságára. A vízfogyasztással, klímaváltozással vagy például a fajok változatosságával (biodiverzitás) kapcsolatos alapvető ismereteket juttatja el a gyerekekhez úgy, hogy az általuk minden nap használt kommunikációs eszközök – okostelefon-alkalmazások vagy közösségi média felületek – válnak a természeti környezetben zajló, valós élményekkel kiegészülő tanulás eszközeivé.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.
Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.
Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?
Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?
Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.