A mulcs ápolja a földet - ne pazaroljuk el!
- Dátum: 2015.06.14., 15:42
- égetés, faág, faapríték, fű, fűnyírás, környezetvédelem, mulcs, szegély, szegélynyíró, szemeteszsák, táptalaj, természetvédelem, termőföld, zöldhulladék
Itt a szezonja a fűnyírásnak és a különböző kerti munkáknak. Nem is tudjuk, hogy a nyírt fű, valamint a faágak elégetésével, zöldhulladékként való elhelyezésével mennyi értékes anyagot pazarolunk el.
A nyírt fűnek ugyanis semmi keresnivalója nincs szemeteszsákokban, s a faágakat sem kellene elégetnünk. (Nyáron ez egyébként is tiltott a legtöbb helyen, noha a szabályozást sokan felelőtlenül figyelmen kívül hagyják.)
A mulcsozás hagyományosan egyszerű talajtakarást jelent, melynek számtalan előnye régóta ismert. A nyírt fűből, faaprítékból készült mulccsal fedett talaj jobban megőrzi nedvességtartalmát, a talajlakók könnyebben át tudják járni, így a talaj szerkezete lazább lesz, átszellőzése hatékonyabb; a benne zajló lebontó folyamatokhoz is töb boxigén áll rendelkezésre.
A mulcs kiválóan alkalmazható az udvar téglázott/betonozott részeire, valamint olyan helyeken, ahol nem férünk oda a kaszával, fűnyíróval, mulcsozás után ugyanis már nem is kell füvet vágnunk.
Ha konyhakert művelésére szánjuk el magunkat, ennek előkészítéséhez is hasznos a mulcs terítése.
A mulcs olyan a föld számára, mint bőrnek a testápoló: kiválóan ápolja-táplálja azt, és megvédi a kiszáradástól. Akkor hát miért pazarolnánk el? Környezetvédelmi szempontból is fontos lehet az újrahasznosítás: zsákokba helyezve csak pazaroljuk, használjuk a szemeteszsákokat és még több szemetet termelünk.
Fotó:
Pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.