Menü

A cukorbetegség étkezéssel gyógyítható!

  • Dátum: 2015.12.01., 08:43

A cukorbetegség továbbra is kiemelt odafigyelést igényel, hiszen mint az egyik leggyakoribb civilizációs betegség, egyre fiatalabb életkorban és egyre több érintettnél jelentkezik.

Talán kevesen tudják, hogy ezen a területen van mire büszkék lennünk, hiszen a Paleomedicina munkatársai jelentős eredményeket értek és érnek el folyamatosan a cukorbetegség terápiájával és kutatásával kapcsolatban. Mindezt annak ellenére, hogy a magyarországi diabetológia nem igazán elfogadó az új nézetekkel, de annál több érdeklődés és elismerés érkezik külföldről. A Paleomedicina eredményei, melyeket a munkacsoport angol nyelvű szakirodalomban is megjelenő közleményei is fémjeleznek, legalább két lépéssel a nemzetközi szint előtt jár, ami a cukorbetegség gyógyítását illeti.

S hogy mi a módszer lényege? A gyógyítás során az úgynevezett paleo-ketogén étrendet mint táplálkozásintervenciós módszert alkalmazzák. A módszer alkalmas a 2-es típusú cukorbetegség végleges gyógyítására, valamint azoknak az 1-es típusú cukorbetegnek a gyógyítására, akiknél a betegség éppen elkezdődött. Azoknál az 1-es típusú cukorbetegeknél, akik régóta használnak inzulint, a későbbi szövődmények kiküszöbölésére nyílik nagyobb esély a módszer alkalmazásával.

Laikusként talán nem mindenki tudja, hogy a cukorbetegség kialakulása két fő okra vezethető vissza, az egyik a szénhidrát túlterhelés, a másik pedig az úgynevezett Áteresztő Bél Szindróma. A Paleomedicina munkacsoport által alkalmazott paleo-ketogén étrend alkalmas a szénhidrát túlterhelés és az Áteresztő Bél Szindróma megszüntetésére, ez utóbbin keresztül pedig az autoimmun folyamatok megállítására.

„Sokan és sokféle étrenddel próbálkoztak eddig is. Egyre inkább elfogadott, hogy szénhidrátszegény, de magasabb zsírtartalmú ételek fogyasztása egészséges, de eddig leginkább a szénhidrátbevitel csökkentésére koncentrált mindenki. A Paleomedicina kutatócsoportja volt az első, amely az étrend béláteresztésre gyakorolt hatását is vizsgálni kezdte. Korábban több autoimmun betegség esetében kimutattak kapcsolatot a kóros béláteresztés és az autoimmun folyamatok között” – mondja Dr. Tóth Csaba, a módszer megalapozója, aki nagyon fontosnak tartja, hogy munkacsoportjával együtt nemcsak „kezelést” folytat, hanem valódi gyógyító munkát végez, kutatásaik pedig további felfedezésekre törekednek az étrendi terápia területén.

Fontos lenne, hogy az 1-es típusú cukorbeteg gyerekek szülei tudomást szerezzenek a módszerről, hiszen a korai alkalmazással ezek a gyerekek visszakaphatják ez egészséges élet lehetőségét. 2-es típusú cukorbetegség esetében a módszer helyesen alkalmazva minden esetben gyógyulást eredményez.

Ahogy Dr. Tóth Csaba elmondja, a Paleomedicina módszere egészen biztosan sokaknak furcsa lesz első olvasatra, azonban a jövőben gyökeres változást hozhat a cukorbetegség kezelésében. Tény, hogy ellentmond minden eddigi hivatalos ajánlásnak, de az elért eredmények magukért beszélnek, továbbá ezeket az eredményeket nem lehet más módszerrel reprodukálni. A módszer működésének megértéséhez át kell értékelni a korábbi egészséggel kapcsolatos elképzeléseket és célszerű megbarátkozni a következő gondolatokkal:

  • Nem igaz, az, hogy a „normális” fejlődéshez a gyermekeknek szénhidrátot kell enniük. Ahogyan a felnőtteknek sem. Át kell programozni a berögzült szokásokat – kenyér, péksütemény, tészta és pizza nélkül is lehet élni.
  • A koleszterin és az állati zsírok nem okoznak betegségeket – a tepertő és a kolbász ráadásul magában, minden nélkül is élvezettel fogyasztható.
  • A fehérjefogyasztás nem károsítja a szervezetet, a hús nem az ellenségünk.
  • A túlzott zöldség- és gyümölcsfogyasztás megbetegítő – ezt valószínűleg nem könnyű elsőre elhinni, de ha megfigyeljük a szervezetünk által küldött jeleket, rá fogunk jönni, hogy mi az, ami eddig is zavart bennünket.
  • Az agy szénhidrátevés nélkül jobban működik, mint szénhidrátevéssel – ha az ebéd utáni kajakómára gondolunk, ez nem is olyan meglepő, igaz?
  • A külső inzulinbevitel kockázatokkal jár.
  • Az autoimmun folyamatok a módszer ismeretében már nem tűnnek visszafordíthatatlannak.

Számos sikertörténet, eredményes gyógyulás, valamint több angol és magyar nyelvű tudományos közlemény is alátámasztja ezeket a felismeréseket. Az is bizonyított, hogy a cukorbetegség jelenleg hivatalos étrendje nem alkalmas a betegség kezelésére. Az érdeklődők Budapesten, Miskolcon és Zalaszentgróton fordulhatnak a Paleomedicina szakembereihez, bővebb információt, mintaétrendet, recepteket pedig a munkacsoport honlapján találhatnak.

Forrás, fotó:
Arterego

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?