Menü

A gerincnek legjobb a változatosság

Éppen ezért nehéz olyan foglalkozást mondani a mai világban, ami hosszútávon ne eredményezne degeneratív változásokat fő tartó oszlopunkban, a gerincünkben.

Károsnak tekinthető az álló munka, de az ülő munka még rosszabb, hiszen amikor ülünk abszolút nem természetes pozícióba kényszerítjük gerincünket, ez a testhelyzet hosszútávon fájdalmas panaszokhoz vezet.

Mozgással persze sokat tehetünk annak érdekében, hogy kompenzáljuk gerincünket érő káros hatásokat, de ez nem elég. Nem elég, mert míg időnk nagy részében dolgozunk, addig a mozgásra a legtöbb embernek jóval kevesebb ideje jut. Éppen ezért a rendszeres sportolás mellett, a mindennapokban is érdemes külön figyelmet szentelnünk annak, hogy helyes testtartással védjük gerincünk egészségét.

Olyan egyszerű hétköznapi tevékenységekkel is károsíthatjuk gerincünket, mint a rossz testartással végzett hajmosás, mosogatás, telefonálás, nehéz tárgyak felemelése, borotválkozás és így tovább. Amikor például kádba hajolással mossuk meg a hajunkat, vagy csap fölé hajolva fogatmosunk, porckorogjainkat terheljük. A megfelelő párna (lapos) használata is fontos, hiszen ha erre nem figyelünk az alvás gerincünknek egyáltalán nem lesz pihentető.

Olyan apróságokra is érdemes figyelni, hogy amikor mondjuk számítógépen dolgozunk, vagy mosogatunk, a telefont ne a vállunkhoz szorítva használjuk, hanem inkább kihangosítva. Ez a pozíció ugyanis nagyon rosszat tesz a nyaki csigolyáknak. A különböző tárgyak (főleg ha nehezek) felemelése is sarkallatos pontja lehet a különböző gerincbántalmak megelőzésének. Legtöbben automatikusan úgy veszünk fel tárgyakat, hogy csak derekunkat hajlítjuk, pedig ha legugolnánk, és combizmok segítségével végeznénk el ezt a mozdulatot, megóvnánk gerincünket a felesleges terheléstől.

Apró odafigyelésekkel sokat tehetünk gerincünk védelme érdekében, illetve sportolás mellett a helyes testtartást kifejezetten elősegítő tornával (például: gerinctréning) élen járhatunk a megelőzésben.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.