Szex 80 felett?
- Dátum: 2017.02.27., 20:06
- aktivitás, egészség, időskor, intimitás, kapcsolat, kutatás, szeretet, szeretkezés, szex, tudomány
Egy új kutatás azt mutatta ki, hogy a nyolcvanas éveikben járó nők jobban élvezhetik a szexet, mint 30 és 80 éves kor közöttiek. A kutatók több mint 7000 50 év feletti nő adatait gyűjtötték össze. Míg az 50 és 79 év közötti nők esetében a szexuális izgalmi állapotot egyre nehezebb előidézni, ha egyszer betöltötték a 80-at, a szexuális izgalmi szint nagyjából meg fog egyezni a 60-as éveikben tapasztaltakkal (mintha megint könnyebb lenne elérni a korábbi érzést).
A tudósok azt mondják, hogy ha a nők idősebb korukban is aktív szexuális életet élnek, akkor jobban érzik magukat a bőrükben, és elfogadják, hogy a szexnek nem feltétlenül kell tökéletesnek lennie.
Az eredményekért az orvosoknak azért el kellett beszélgetniük idősebb pácienseik szexuális szokásairól, jólétéről. Az adatok elemzéséből derült ki, hogy az 50-es éveikben járó nők körülbelül 25%-ának vannak gondjai a szexuális izgatottsággal. A 60-as éveikben járó nők esetében ez az arány már 37%, és a 70-es éveikre 40%-ra emelkedik. Azonban ahogy elérik a 80-at, mindössze 35%-uk küzd hasonló problémákkal.
Dr. David Lee, a Manchesteri Egyetem kutatója szerint van egy általános felfogás, miszerint ha az ember betölti a 80-at, a szexuális életnek véget kell vetni. A 80-as éveikben járó nők azonban nem így gondolkodnak.
A tanulmány rávilágított, hogy az idősebb nők elégedettebbek a szexuális életükkel. A hasonló korú férfiak is ugyanígy vannak ezzel, és heti akár 2-3 intim együttlétet is létesítenek, ezáltal egyre boldogabbak is lesznek.
A köztudatban benne van, hogy sok férfi és nő marad szexuálisan aktív egész élete során, de jó azzal is tisztában lenni, hogy az idősebb korban létesített intim kapcsolatoknak pozitív hatásai vannak az általános egészségre és jólétre.
Sajnos most, 2017-ben még mindig szükséges, hogy az időskori kapcsolatok körüli mítoszokat eloszlassuk.
Forrás: www.telegraph.co.uk
Félni az elköteleződéstől
Manapság egyre elfogadottabb szinglinek lenni, egyedül élni akár a 30-as években is, kitolni a házasság, az összeköltözés idejét. Amikor pedig ennek a miértjét firtatjuk, kitérő válaszokat, megideologizált elméleteket kaphatunk, mint például, hogy a „férfi nem akar egész életében együtt élni valakivel”, vagy, hogy így „nem kell senkihez alkalmazkodni, ma már nem ez az élet rendje”. Vajon az általános jellegű magyarázatok mögött milyen tényleges okok húzódhatnak a háttérben?
Nem vagy szerelmes, ha ezek zavarnak
Vajon honnan tudhatjuk, hogy szerelmesek vagyunk-e, vagy csak összetévesztjük az érzést valami mással? Mondjuk a biztonság, a megszokáshoz való ragaszkodás és a komfort érzésével. És azt, hogy csak egy hullámvölgybe kerültünk, vagy tényleg elmúlt a szerelem? Normális, hogy egy kapcsolatban vannak “fentek és lentek”, de bizonyos árulkodó jelek arra utalhatnak, hogy ez nem csupán egy múló időszak, hanem az érzéseid tényleg elhalványultak.
Verbális kommunikáció fontossága
Magányosnak érzed magad, esetleg sokat vagy stresszes a nap végén és konfliktusba keveredsz a szeretteiddel? Könnyen lehet, hogy ez azért van, mert nem szánsz elég időt arra, hogy szavakban kifejezd az érzéseidet és ledobd magadról a felgyülemlett problémák súlyos terhét!
Jóban maradni a korábbi párunkkal. Érdemes vagy soha?
A szakítás nehéz, de vitathatatlanul még nehezebb, ha még mindig nagyon szeretjük a másikat, vagy sok közös barátunk van. Nincs minden veszve, nem kell minden szálat elvarrni, de közben fenntartani a további kapcsolatot majdhogynem lehetetlen. Hogyan és milyen formában lehet egy párkapcsolat után fenntartani a korábbi viszonyt, lehet-e kapcsolatból barátság?
Az elengedés fontossága
Ha valaki tanáccsal fordul hozzánk, hogy nem érzi jól magát a munkahelyén, a párkapcsolatában, vagy egy baráttal, akkor mi sem egyszerűbb, mint azt tanácsolni neki, hogy engedje el, és lépjen tovább. Ha mégsem tesz így, egyáltalán nem értjük. Hiszen nincs ennél könnyebb!