Terhesség kezdetén jelentkező problémák – dilemmák és tanácsok
- Dátum: 2017.03.28., 19:31
- barát, betegség, család, egészség, hányinger, jelzés, lélek, mozgás, orvos, probléma, rosszullét, szag, társaság, terhesség, test
Semmi nem üti ki a ringből azt az izgalmat, amikor pozitív terhességi tesztet lát egy nő abban az esetben, ha már készen áll az anyaságra. De életük egyik legboldogabb pillanata idegessé is teheti őket.
Attól függően, hogy mikor veszik észre a jövevény érkezését, akár 3 hónapjuk is lehet a „biztonságos időszak” eléréséig. Talán várni szeretnének, míg elárulják a titkot a szeretteinknek. Néhányan azonnal elújságolják a híreket a közeli barátaiknak és a családnak, míg mások csak a partnerükkel osztják meg. Vannak emberek, akik okos próbakérdésekkel tudják bombázni az illetőt, hogy rájöjjenek, valóban állapotos-e, mielőtt ő maga kényelmesnek érezné bevallani.
A reggeli rosszullét és a hányás egyértelműen nem betegség jelei. Éjszaka is rájuk jöhet, lehet enyhe vagy állandó, de szerencsére vannak olyan nők is, akiknek teljesen kimarad az életéből. Néhányuknál azonban komoly, kezelést igénylő formában is jelentkezhet. Ebben az időszakban ajánlott sokat pihenni, és a könnyű ételek választását javasolják, hogy a rosszullétet csírájában tudják elfojtani. A legjobb tanács ilyenkor, hogy ne féljenek segítséget kérni, ha nagyon szenvednek!
Minden állapotos nőnek előnyös, ha tisztában van azzal, milyen ételeket érdemes elkerülnie, és milyen mozgásformákat ajánlott, illetve nem ajánlott végeznie. Ezt a kérdést jó megvitatni a háziorvossal, barátokkal, édesanyákkal.
Az állapotos nőknek jó, ha a szociális hálójukat is a saját igényeiknek megfelelően alakítják ebben az időszakban. Senki sem fog megharagudni, ha bizonyos találkozókat lemondanak, amikor nem érzik magukat 100%-osan!
Boldogok lehetnek azok, akik ülőmunkát végeznek, ugyanis az irodai munka kifejezetten ideális hányinger esetén. Ha a munkahelyen betöltött pozíció megerőltető és mindig egész embert kíván, talán szükség lehet rá, hogy beszéljenek a főnökkel, és rábízzák a titkukat.
A szaglószerv érzékenysége ebben az időszakban drámaian megváltozhat. Így legyenek óvatosak azokkal a szagokkal, amelyeket alapjáraton is rossznak tartanak. Talán szembesülhetnek kellemetlenebb egészségügyi problémákkal is, mint székrekedés és gyakori vizelési inger. Ez is lehet azonban társaságkovácsoló erejű, ha igyekeznek például a közösségi oldalakon hasonló problémákkal küzdő emberekkel kapcsolatot építeni.
Az a fő, hogy figyeljenek magukra, testük és lelkük jelzéseire, és a pozitív oldalra koncentráljanak!
Forrás: patient.co.uk
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?
Mosható pelenka, avagy a környezetbarát alternatíva
Egyre többen használják a mosható pelenkákat, és ha még nem hallottál róluk, akkor érdemes elolvasnod ezt a cikket, hiszen ez a környezetbarát megoldás egyaránt védi a bolygónkat és a pénztárcánkat is!
Mentális egészség az iskolában: mit tehet a szülő?
Az iskolakezdés nem minden gyermeknek és szülőnek volt könnyű, hiszen a laza nyár után egy szorosabb napirendbe kellett visszarázódni és több, mint egy hónapja elvárások tucatjainak kell megfelelni. Amikor nemcsak átmeneti nehézségekről van szó, hanem mélyebb problémáról, depresszióról, szorongásról, akkor fel kell ismerni, hogy gond van.