Hogy kerül a kávéba kollagén?
- Dátum: 2022.10.03., 04:09
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- aroma, bőr, csont, előállít, emésztés, gyógyulás, inak, íz, izom, izomépítés, ízület, kávékollagén, kávézás élménye, kollagénszint, kor, kozmetikum, nem reklám, piac, porc, pótlás, szervezet, táplálékkiegészítő, termék, weboldal
A kollagén szóval már gyakran találkoztunk, kozmetikumok összetevői, étrendkiegészítők fontos elemei, általános vagy célzott alkalmazással ajánlott táplálékkiegészítő, melynek bevitele a kor előrehaladtával egyre indokoltabbá válik. De hogy kerül a kávénkba?
Mi az a kollagén?
Nevét egy görög szóból kapta, aminek a jelentése az, hogy „ragasztó”. A kollagén egy fehérje, mely megtalálható a bőrben, a csontokban, az izmokban, a szalagokban, az inakban, csakúgy, mint az ízületekben és a porcokban. Legalább 28 különböző típusú kollagént tartanak számon.
Legfontosabb hatásai között említendő, hogy fiatalítja, rugalmassá teszi a bőrt, emellett a legismertebb tulajdonságai, hogy csökkenti a ráncokat és támogatja a bőrünk egészségét, erősíti a csontokat és az ízületeket, fokozza a teljesítményt és az izomépítést, rövidíti a gyógyulás folyamatát, támogatja az emésztést.
A kollagénszint bizonyos kor után folyamatosa csökken, de veszít a szervezet belőle a dohányzásnak, magas cukorfogyasztásnak, túlzott napozásnak, bizonyos autoimmunbetegségeknek és genetikai elváltozásoknak köszönhetően is.
A szervezetünk is állít elő kollagént?
Igen. A szervezetünk is állít elő kollagént, de nem elegendő mértékben, így annak pótlása elengedhetetlen, melyre több lehetőség is kínálkozik, azonban most a kávékollagénről szeretnék írni, melyet magam is teszteltem.
Szoktam és szeretek kávézni. Nem az erősebb fajtát iszom, nem a presszókávé az én világom, hanem a kellemes, krémes, tejes vagy capuccinos ízvilágú gőzölgő ital, melyre szükségem van reggel ahhoz, hogy kinyíljon a szemem, vagy a délután közepén azért, hogy ne csukódjon le, vagy csak egy „barátnőzős traccsparti” indokaként, vagy naponta eggyel több, ha háromgyerekes anyukaként esetleg nem sikerült valami jól az éjszakai pihenés.
A kávézás élményét azonban most összeköthetem a kollagénfogyasztással is, méghozzá egy karamell ízű kávékollagénnel, melyből egy teáskanálnyit teszek a poharamba minden nap. A kávékollagén nem kávé, hanem kávéba való vitaminos kollagénpor, létezik több ízben is, ki lehet próbálni a vanília, a karamell, capuccino ízeket, de akár natúr is fogyaszthatjuk, ha ezeket az aromákat inkább mellőznénk.
Kis túlzással talán azt mondhatom, hogy kávézunk és szépülünk. Természetesen nem ajánlok márkát, nem javaslok weboldalt, hiszen nem reklám a célom, csak a piacon fellelhető kávékollagének kipróbálására szeretném bátorítani a kedves olvasókat.
Csak válasszunk egy terméket, ízt és tegyük bele a napi kávékollagén adagot a kedvenc kávénkba és élvezzük annak jótékony hatásait.
Tapasztalatom az, hogy a termék (több márkát is kipróbáltam) nem rontja el a kávénk ízét, nem érezhető mellékíz, sőt, nekem még finomabbá és krémesebbé tette a csésze feketémet, bármelyik verziót is kóstoltam.
Ha valaki nem kávézik, akkor érdemes a natúr vitaminos fajtát választania és esetleg turmixba, gyümölcslébe keverve elfogyasztania. Jó szépülést kívánok!
A vitaminok túladagolásának veszélyei
Gyakorlatilag bármilyen vitamint, étrend-kiegészítőt szeretnénk szedni, ajánlott utánajárnunk, valóban szükségünk van-e rá, és ha igen, mekkora mennyiségben, sőt még az is számíthat, pontosan mikor és mivel vesszük be.
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?
Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Esszenciális vitaminok
Rengeteg vitamint ismerünk, tudjuk azt is, hogy melyik milyen fajta, hogyan hasznosítja a szervezetünk. Ámde ki ismeri az esszenciális vitamin kifejezést?
A helyes táplálkozás alapszabályai
A gyermekkorban kialakított táplálkozási szokások rendkívül fontosak, mivel hosszú távon befolyásolják a felnőttkor egészségét. A helyes étrend segíthet a gyerekeknek abban, hogy elkerüljék az elhízást és más egészségi problémákat, mint például a szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség és vitaminhiány.
Szerencsehozó vagy elvivő falatok, avagy mit együnk és mit ne újévkor
Múlt cikkemben a szilveszteri és újévi népszokásokat, hiedelmeket gyűjtöttem csokorba a világ minden tájáról, melyek talán már kicsit háttérbe szorultak, azonban az étkekkel kapcsolatos babonák még mai napig foglalkoztatják az embereket.