Menü

Mikor kezdj el újra randizni egy szakítás után?

Mikor állunk készen arra, hogy újra elkezdjünk másokkal találkozgatni? Ezek az elméletek a szakítás elején segíthetnek abban, hogy túless a legnehezebb időszakon – hiszen biztonságérzetet ad, ha ki tudod számolni, meddig fogod magadat ilyen szörnyen érezni. Viszont nincs rá garancia, hogy valóban így is lesz – a folyamat sokkal hosszabb vagy rövidebb is lehet, attól függően, hogy mennyire volt erős a köztetek lévő kötelék.

A szakításból származó fájdalmat alkohollal, vagy egyéb drogokkal tompítani például nem jó ötlet, hiszen így csak elnyomjuk, de nem dolgozzuk fel az érzéseinket – az ehhez hasonló káros reakciók szintén meghosszabbíthatják a továbblépés folyamatát. Fontos, hogy ne fojtsuk el az érzéseinket, hiszen így tudjuk elengedni a kapcsolatot.

Ha viszont még friss a szakítás és máris úgy érzed, hogy készen állsz randizni, akkor is minden rendben van veled. Néhány kapcsolatban a felek sokáig nem merik kimondani, viszont gondolatban már rég szakítottak a párjukkal. Ha a vége felé már sokat szorongtál, sírtál és gondolkodtál, akkor lehetséges, hogy nem a hivatalos szakítás pillanatától kezdődik el a kapcsolat gyászolása – ezért érezheted magadat „túl hamar” késznek az újbóli randizásra.

Hogyha magadra ismersz a következő sorokban, akkor több mint valószínű, hogy készen állsz ismét randizni:

Nem csak azért szeretnél randizni, mert egyedül érzed magadat. Gyakran rácsodálkoznak az emberek, hogy pont akkor találják meg az ideális partnerüket, mikor alapból nem is vágytak párkapcsolatra. Ez azért van, mert ha nem kétségbeesetten kutatsz egy új pár után, akkor sokkal szelektívebb leszel és csak azzal tervezel hosszútávúan, akivel megegyezik az értékrendeteket és jövőbeli céljaitok. Viszont ha egyből egy másik kapcsolatba menekülsz a szakításod után, nagyobb eséllyel fogsz bevonzani számodra nem megfelelő és kontrolláló, nárcisztikus személyiségeket is.

Egyedül is teljesnek érzed magadat – megvannak a saját hobbijaid, céljaid és baráti köröd. Sok nőre jellemző, hogy jobban alkalmazkodnak a párjukhoz, mint fordítva. Néhányan egy idő után átveszik a partnerük szokásait, hobbijait és egy közös társaságuk alakul ki. Ha ez a helyzet, akkor fontos, hogy ismét megtaláld a saját érdeklődési köreidet és felfedezd újra, hogy ki is vagy egyedül.

Már nem hasonlítasz mindenkit az exedhez. Habár ha néha eszedbe jut, az teljesen normális, hiszen valószínűleg sok fontos dolgot éltetek meg együtt. Viszont mi van, ha állandóan azon kapod magadat, hogy a randijaidon az exedről szeretnél beszélni? Csalódott leszel, amiért az új jelölt nem ugyanúgy viselkedik, mint az előző párod? Akkor valószínűleg még nem állsz készen a randizásra.

El tudod képzelni a jövődet az előző párod nélkül. Mire gondolsz, hogyha egy jövőbeli fontos életeseményre gondolsz, mint például egy közeli barátod esküvője, vagy egy külföldi nyaralás? Még az ex-pároddal látod magadat, egyedül vagy, vagy már mással? Ha egyedül képzeled el magadat, az egy jel arra, hogy párkapcsolat nélkül is jól elvagy. Ha arról álmodozol, hogy már mással vagy, akkor érdemes az ösztöneidre hallgatni – tehát mindkét esetben készen állhatsz a randizásra, ha a többi pont is igaz rád.

Tudod, hogy mik a céljaid a randizással. Semmi probléma nincs vele, hogyha egy hosszú kapcsolat és nehéz szakítás után csak lazább kalandokra vágysz, vagy ha úgy érzed, hogy jelenleg nem fér bele egy komoly kapcsolat az életedbe. Viszont ilyen esetben nem érdemes olyannal kezdened, aki hosszútávra tervez, hiszen fájdalmas vége lehet.

Hogyha készen állsz ismét az elköteleződésre, akkor szintén ne pocsékolj időt olyanokra, akik egyáltalán nem vágynak ugyanerre – akármilyen romantikusan is hangzik, nem túl valószínű, hogy megváltoztathatod őket.

Tippek társkereső profil létrehozásához

A társkereső profil fontos kiindulópont, ami képet ad arról, hogy milyen kapcsolatot keresünk, kik vagyunk, és milyen pár mellett képzeljük el a jövőnket.

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.

Miért gyakoribbak a szakítások ősszel?

Az ősz egy elég éles váltást hozhat az életünkbe egy kellemes nyári kikapcsolódás után, amit sokszor a párkapcsolatok is megsínylenek. Mindenkinek ismerős lehet a helyzet, amikor a környezetében, vagy akár a saját maga bőrén elkezdi tapasztalni, hogy a rossz idő kezdetével a konfliktusok száma is megnövekszik.

Ő az enyém! Az enyém, érted! – Avagy féltékenynek lenni

Miért vagyunk féltékenyek? Irigyek vagyunk és védjük a barátainkat, a családtagjainkat, a szerelmünket is. Egyes érzelmeket, bármennyire emberiek is, nehéz szeretni vagy akár csak elfogadni. Nem pusztán azért, mert rémes őket megélni: hiszen a haragot, a gyászt, a bűntudatot valahogy mégiscsak képesek vagyunk elfogadni, mint az emberi élet velejáróit. A féltékenység viszont – hasonlóan az irigységhez – olyasvalami, amitől sokunk legszívesebben örökre megszabadulna. Ezek az érzelmek énünknek egy sötét, kicsinyes, birtokló és kontrolláló oldalával szembesítenek, amelytől joggal félünk.

Félni az elköteleződéstől

Manapság egyre elfogadottabb szinglinek lenni, egyedül élni akár a 30-as években is, kitolni a házasság, az összeköltözés idejét. Amikor pedig ennek a miértjét firtatjuk, kitérő válaszokat, megideologizált elméleteket kaphatunk, mint például, hogy a „férfi nem akar egész életében együtt élni valakivel”, vagy, hogy így „nem kell senkihez alkalmazkodni, ma már nem ez az élet rendje”. Vajon az általános jellegű magyarázatok mögött milyen tényleges okok húzódhatnak a háttérben?