Kutyák hatása a gyerekekre
- Dátum: 2024.06.07., 03:30
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- állatmenhely, állattartás, árnyék, autó, esti séta, felelős, folyadékpótlás, gondozás, gyerekek, gyerekkor, hőguta, hörcsög, hőség, hűtőmatrac, járda, kapcsolat, kertes ház, kutya, kutyafajta, kutyasétáltatás, macska, olvasnivaló, pozitív hatás, szakember
Már többször írtam arról, hogy melyek a legjobb gyerekbarát kutyák, milyen a felelős állattartás, Dorka pedig összefoglalta, mit kell tudni az örökbefogadott kutyákról - ezek linkjeit mutatom is…
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2024-03-02/kutya-a-csaladban
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2023-10-20/felelos-allattartas
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2022-05-02/orokbefogadott-kutya-a-csaladban
Mai témánk pedig arról szól, hogy milyen hatással vannak a kutyák a gyerekekre.
Lehet, hogy nem vagyok hiteles, mert nincs kutyánk, (vagyis akik vannak, ők anyósom kertes házának vendégszeretetét élvezik, ugyanis nálunk nem megfelelőek a lakhatási feltételek a felelős állattartásra, ez lakótelepen, sorházban egyelőre nem ideális)
Egyetlen hörcsögünk van otthon, az ő gondozásáról hetekig olvastam, mielőtt gazdáivá váltunk, úgy gondolom, ez a felelős állattartásnál elengedhetetlen.
De nézzük a kutyák és a gyerekek kapcsolatát!
A gyermekek és kutyák között lévő különleges kapcsolatról számos történetet olvashatunk, s egyik legfőbb tény, hogy a gyerekek egy háziállat mellett felelősséget tanulnak, hiszen az állatot minden nap gondozni kell, ebből kifolyólag a gyerekek vitathatatlanul több időt töltenek a szabadban és a sok kutyasétáltatással sokkal többet mozognak, mintha az x-boksz, vagy a számítógép, telefon előtt töltenék el a délutánjaikat. A gyerekekre gyakorolt pozitív hatások egyike, hogy erősödik az immunrendszerük a háziállatok által.
Tehát a felelősség megtanulása kisgyermekkorban pipa, a másokról való gondoskodás pipa, a szabad levegőn való tartózkodás pipa, a rendszeres mozgás is pipa, jobb immunrendszer szintén pipa.
A kutya az ember legjobb barátja.
Szakemberek szinte testvéri kötelékhez hasonlítják a kutya és a gyermek barátságát, ugyanis minden gyermekek számára hatalmas előny, ha kutyával nőhet fel. Ez csökkenti a szorongásukat, a stresszszintjüket, és támogatja a szocializációjukat.
Természetesen, ahogy említettem is, érdemes utánanézni, hogy milyen fajta kutyus való kisgyermekek mellé, ugyanis vannak olyan kutyák, akik kifejezetten rajonganak a gyermekekért, ám előfordulhat, hogy az adott eb kifejezetten tart a gyerekektől, ehhez hívják bátran segítségül a feljebb említett írásainkat. Ami pedig aktuális lehet mostanság, hogy a kánikulai meleg beköszöntével nemcsak magunkra, gyermekeinkre, idősebb családtagjainkra kell jobban figyelni, hanem négylábú kedvenceinkre is. A meleg ugyanis nemcsak az emberek szervezetét terheli, hanem négylábú kedvenceinkét is, nem kell feltétlenül csak a kutyákra gondolni, hanem a macskákra, lovakra, hörcsögökre, tengerimalacokra és más élőlényekre is.
A folyadékbevitel nagyon fontos a melegben, legyen hideg, tiszta víz számukra, amihez bármikor hozzáférhetnek. Az állatokat is kell óvni a hirtelen hőkülönbségtől, ezért, ha vízbe engedjük őket, előtte vizezzük be őket. Az árnyék biztosítása elengedhetetlen, minden napszakban szükség van rá. A legkisebbeknek, akik ketrecben élnek, a folyadékbevitelt különböző zöldségek és gyümölcsök kínálásával érhetjük el.
Az autózásra, szállításra különös figyelmet kell szentelni. Soha, semmilyen körülmények között nem hagyunk gyermeket, élő állatot autóban fél percre sem.
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.