Menü

Melyek a legjobb szabadtéri sportok tavasszal?

Nem mindenki szeret konditerembe járni, csoportos aerobik órán izzadni, közös edzéseken részt venni, ám szerencsére számos olyan sport is van, amelyet űzhetünk a szabadban is, s mégis ugyanúgy javítják az állóképességet, az izomzatot, és égetik a zsírt.

A futás klasszikus szabadtéri sport, az egyik legjobb mozgásforma az állóképesség és az izomzat fejlesztésére. Ez a sport is lehetőséget ad arra, hogy a barátokkal, a családtagokkal is űzzék. Minimális felszerelést igényel és egy óra alatt 500-800 kalóriát is elégethetünk. Futhatunk aszfalton, terepen, kocoghatunk az erdőben, mezőn, földesutakon.

Ha unjuk a kocogást és a futást, vegyük elő a bringát, vagy menjünk el túrázni.

A legtöbb ember gyerekkorában megtanul biciklizni. A kerékpározás erősíti a lábizmokat, javítja az állóképességet, az egyensúlyt, a koordinációt, a szívműködést. A kerékpározásra számtalan helyszín kínálja magát, az országúttól kezdve, az ösvényeken át, a hegyekig. Egy óra ringatással körülbelül 400 kalóriát égethetünk el.

Túrázzunk! Léteznek ma már szervezett formában teljesítménytúrák, mely változatos távokat kínálva az egész családnak megfelelő hétvégi szabadtéri program lehet. Régóta tudjuk, hogy szinte az egyik legjobb szabadtéri és rekreációs tevékenység a túrázás, mely során erősödnek a lábizmok, javul az állóképesség és óránként akár 600-700 kalóriát is elégethetünk. (Ez felér például egy normál komplett étkezéssel)

Az úszás sem maradhat le a listáról, hiszen nemcsak uszodában, hanem szabadtéri medencékben, tavakban és tengerekben is úszhatunk. Az úszás különösen kiváló alternatíva, mely során a test összes izma mozog, jótékony hatással van a szív-és érrendszerre, a légzőszervekre, az állóképességre. Óránként 600-700 kalóriát égethetünk el egy edzésen.

Milyen pozitív hatásai vannak a szabadtéri sportoknak?

Kutatások során figyelték meg, hogy a kültéren való testedzés bizony nem csak fizikumunkat tartja karban, hanem lelkünknek és mentális egészségünknek is jót tesz, sőt ennek következményeképp még önbizalmunkra is pozitív hatással van.

A friss levegő és a természet színei, közelsége mentális állapotunk mellett fizikai jólétünket is befolyásolja, míg a napfénnyel való érintkezés beindítja szervezetünk D-vitamin termelését, mely elengedhetetlen szervezetünk működéséhez. Ráadásul a kinti időjárási viszonyok: napsütés, a szél, a hideg, a meleg és a különféle terepekre adott fizikai válaszok hatására gyorsabban fogjuk égetni a kalóriákat és közben az immunrendszerünk is erősödik.

A szabadtéri sportolás egyik legvonzóbb tulajdonsága, hogy ingyen van. Nem kell havidíjat fizetnünk vagy bérletet vennünk, tagdíjat fizetnünk. A természet ingyen van, mindenkié és az egyik legszebb „edzőtárs”.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?