Kell e párásítani vagy nem?
A párásítók, párologtatók plusz nedvességet jutatnak a levegőbe, annak okán, hogy védjék szervezetünket a szárazság okozta kellemetlenségekkel szemben. Több szempontból is hatékonyak lehetnek ezek a készülékek az egészségünket tekintve, de tisztában kell lennünk a veszélyeivel is.
A megfelelő páratartalom nyomában
A levegőben lévő pára elől télen sem tudunk elbújni. Legyen értéke alacsony vagy magas. Néha nem is tudjuk mi van velünk. Ugyanakkor jelentős mértékben hat közérzetünkre, egészségünkre és a környezetünkre. Na de honnan tudjuk mikor mi a helyzet? Mit tehetünk, azon túl, hogy elviseljük? Mikor optimális a páratartalom környezetünkben?
Hatékony küzdelem a penésszel szemben
A penész egészségkárosító hatása ismeretes, mégis a mai napig sok házban, lakásban problémát okoz ez a jelenség. Most különösen aktuális a kérdés, hiszen főleg a hideg évszakokban jelenik meg. Nézzük meg a legjobb "penésztelenítő" tippeket!
Párásítsunk fűtésszezonban!
A fűtött lakásokban, helyiségekben általában szárazabb a levegő, ez pedig kellemetlen tüneteket okozhat: torokkaparást, száraz köhögést, kiszáradt bőrt, és szemviszketést érezhet, ha nem megfelelő a levegő páratartalma.
Készítsük fel szobanövényeinket a télre
Tudta, hogy a szobanövények teljesen más gondoskodást igényelnek télen és nyáron? Ha továbbra is zöldellő növényeket szeretne otthonában, akkor figyeljen oda növényei évszak miatt megváltozott igényeire!
Vezetéstechnikai tippek ködös időre
A tél közeledtével egyre gyakoribb a ködös időjárás, és ilyenkor sajnos a balesetek száma is növekszik a rossz látási viszonyok következtében. Vajon mit tehetünk ennek megelőzése érdekében?