Menü

Nem, nem és nem! avagy a hiszti pozitív hatásai

A hisztizés a gyermekek érzelmi fejlődésének egyik nagyon fontos állomása, sok jótékony hatása van. Gondoltad volna?

Mit meg nem tesz egy jó apa...!

Most olvastam egy blogbejegyzésben, hogy a hazai férfiak két tűz között őrlődnek, ha szeretnének jó édesapák lenni: igyekeznek megmutatkozni magas fokon az apai minőségükben, de ehhez nem kapnak mintát és társadalmi támogatottságot. Úgyhogy mesélek a férjemről, aki szerintem (is) fantasztikus apuka, hátha minden történet számít.

Neveljünk szocializált gyerekeket!

Egyre több és több könyv foglalkozik a modern gyereknevelési elvekkel, miszerint hogyan lehet igazán szeretetteljes, elfogadó környezetet biztosítani a gyermek számára, amelyben személyisége kibontakozhat. Arról viszont kevés szakirodalom tesz említést, hogy mennyire fontos, hogy jól szocializált, nyitott személyiségű gyerekeket neveljünk, így ugyanis könnyebb lesz helyt állniuk az életben.

Önátadást igényel a szülői szerep

Mi a nehézség a szülővé válásban, és a szülői feladatok kezelésében? Nem csak az, hogy kevesebb idő jut az alvásra, és több kell a házimunka ellátásához. Szülőnek lenni azt jelenti, hogy a gyermekünkkel töltött idő alatt átadjuk magunkat neki, ez szükséges ugyanis az elfogadó és személyiségépítő hatású neveléshez. Lehet kezelni ezt a helyzetet?

Nem mindegy, hogy szülő vagy nagyszülő

Amikor gyermeket vállalunk, nemcsak mi kerülünk új szerepbe, hanem szüleink is, és a velük való kapcsolat is átalakul.

Szülővé válás

A szülővé válás folyamata több szinten történik, és messze nem egyenlő azzal, hogy gyermeket nemzünk.

Kötődés az apához

A gyermek világrahozatalát megelőző kilenc hónap alatt, az anya és a magzat olyan szimbiózisban él, amely kétségtelenül a kötődés egyik legnagyobb foka, mind fizikailag mind lelkileg. Vajon ez eleve meghatározza, hogy az apáknak a gyermek kötődési viszonyulásában a legtöbb esetben csak másodlagos szerep jut?