Menü

Nem várt baba

Nagyon sok nő életében eljön a pillanat, amikor terhességi tesztet vesz. Szorongva bontja ki, és kezd neki a tesztelésnek. És vár … és még vár egy picit … ott a két csík … még vár egy picit … rossz a teszt? – kérdi magában. De hiába vár, a két csík teljesen biztosan ott van, ahogy az a pici magzat is a pocakban.

Ilyenkor vegyes érzések kerülgetik az újdonsült anyukát. Sokan határtalan boldogságot éreznek, hiszen erre vártak már hosszabb-rövidebb ideje.

De sajnos sokaknak ez a teszt felér életük legrosszabb hírével. Majd a rosszullét kerülgeti őket. Jönnek a kérdések: miért pont én? Miért nem védekeztem? Mit fog szólni a párom? stb. Majd jön a mérlegelés és a döntés. A baba növekedni kezd anyukája pocakjában.

Sokakban a terhesség végéig, majd szülés után is megmarad a tagadás, hogy a kis pocaklakó, majd az újszülött egy rossz éjszaka eredménye. Csupán akadálya annak, hogy sikeres legyen a nő/férfi, hogy céljait elérhesse. Miatta nem nevezték ki, miatta kellett azzal a férfival/nővel maradnia, akit valójában nem is szeret. Sajnos sokszor ez elkíséri a gyermeket felnőtté válásáig is. Sokszor nem tudatosan, de megkapja a gyermek, hogy ő csak egy „baleset”, hogy ő csak akadály a szülők életében. És a gyermek küzd, és folyton bizonyítani akar, hogy ő igen is értékes, okos kis emberke, és hogy igenis van értelme az ő életének! A nem tervezett gyermek önbizalom hiányos lesz és szeretettel kapcsolatos problémái lehetnek felnőttkorában, hiszen nem biztos, hogy szülei feltétel nélkül szeretik. Jobb esetben a gyermek csak egy-egy elszólásban hallja ezt meg, rosszabb esetben a szülők elhanyagolják, folyamatosan őt okolják minden apró hibáért. Talán nem is gondoskodnak róla, pedig ő igazán nem tehet arról, hogy a szülei ott azon az éjszakán…


12 hetes magzat – akit még meg lehet ölni

Meggyőződésem, hogy nem az abortusz a megoldás (egy 12 hetes magzatnak minden belső szerve kialakult, és rengeteget mozog). Sokkal fontosabb az elfogadás, hogy bár nem így terveztük, mégis így alakult, és alkalmazkodnunk kell az új szituációhoz. Talán nem most akartunk babát, de talán oka van annak, hogy most lépett be az életünkbe. A kezdeti hezitálás után van 7-8 hónapunk, hogy felkészüljünk egy teljesen más feladatra, mely sokkal-sokkal csodálatosabb annál, amit pillanatnyilag elképzelünk és hálásnak kell lennünk Istennek, a sorsnak, a szerencsének – ki miben hisz – hogy ez nekünk is megadatott. Az a fontos, hogy a terhesség alatt megbarátkozzunk a gondolattal, hogy szülők leszünk, és ne éreztessük a gyermekkel, hogy az ő kis élete nem úgy kezdődött, ahogy a legtöbb kisgyermeknek. A kifogások és a problémakeresés helyett tehát a pozitív életszemlélet és a megoldások keresése egy jó alap lehet arra, hogy boldog, elfogadó és feltétel nélkül szerető szülők legyünk, melyhez gyermekünknek joga van!

Írta: Tóthné Takács Diána
Forrás: www.babaszoba.hu, www.paxaura.hu
Foto: sxc.hu

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?