Menü

Praktikus és világos

A babaszoba berendezésénél a legfontosabb az újszülött kényelme, illetve, hogy a szülőknek minden kézre álljon.

Nem könnyű egy babaszobát berendezni, hiszen az üzletekben hatalmas a kínálat és bizony a tapasztalatlan szülő sokszor beleeshet abba a csapdába, hogy több felesleges holmit is megvásárol.

Az első legfontosabb berendezési tárgy, természetesen a babaágy. Ennek kiválasztásakor arra kell ügyelni, hogy a rácsok legfeljebb 6-7 centiméter távolságban kövessék egymást, mert ellenkező esetben könnyen közéjük szorulhat a bébi feje. A másik fontos szempont lehet, hogy a fekvőfelület magassága állítható legyen. Nem árt úgynevezett rácsvédőt is beszerezni, ami puha védelmet adhat az alvó, vagy izgő-mozgó csemetének.

A pelenkázó a másik fontos bútordarab. Azért is praktikus, mert általában ezek polcosak, rekeszesek vagy fiókosak és könnyen elférnek benne a baba holmijai, a ruhapelenkák, és a mindennapos ápoláshoz szükséges krémek, olajok, fertőtlenítő szerek, hintőporok. Lehetőleg ezt a kettőt egymás mellett helyezzük el, hiszen nem túl praktikus a szoba egyik végéből a másikba rohangálni pelenkázáskor.

Egy kényelmes fotel, hintaszék, heverő is jól jöhet, bár ezt eleinte csupán a szülők használják majd az etetéskor, illetve az altatáskor. Más bútordarab egyelőre teljesen felesleges, azonban a körítésre is figyeljünk oda.

Nem árt, ha a babaszoba a lakás legvilágosabb helyisége, hiszen az újszülöttek látószervei még igen fejletlenek és eleinte mindig a fényre fordítják a szemüket. Épp ezért különösen fontos, hogy minél több színes dolgot helyezzünk el a szobában. Válasszunk színes, tarka-barka tapétát, esetleg készíttessünk falfestést. A színes, vidám mesefigurák iránt a gyerekek már pár hetes koruktól kezdve intenzíven érdeklődnek.

A szoba világítására is fordítsunk kellő gondot. Az éjszakai etetésekre szerezzünk be egy olyan lámpát, amelynek állítható a fénye, mert ilyenkor felesleges nagy fényt kapcsolni, attól csak a csemetének kimegy az álom a szeméből. Jó vétel lehet egy sólámpa is, amelynek fénye egyáltalán nem erős. Az úgynevezett éjszakai fényt is erre találták ki, amelyet esténként csak behelyezünk a konnektorba, reggel pedig eltávolítunk.  Pár száz forintért beszerezhetőek különböző plafonra ragasztható foszforeszkáló minták is. Az apró csillagok, bolygók és egyéb formák bár nem adnak elég fényt a pelenkázásra, vagy az etetésre, igazán hangulatosak és a bébire is nyugtatóan hatnak.

Fotó: sxc.hu

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?