Menü

„Egy közülünk” – Európai összefogás a magzatvédelemért

  • Dátum: 2013.02.22., 11:59

Az emberi élet a fogantatással kezdődik. Az „Egy közülünk” elnevezésű kezdeményezés célja, hogy uniós forrásokból ne finanszírozzanak emberi embriók elpusztításával járó kísérleteket és más tevékenységeket.

Engedje meg, hogy figyelmébe ajánljuk az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezést, amelynek keretében az EU országaiban aláírásgyűjtés indult a magzati élet védelmében.

Az európai polgári kezdeményezés egy új európai uniós intézmény, egy alulról épülő népi kezdeményezés, amelyet bármely, az európai parlamenti választásokon választójoggal rendelkező uniós polgár támogathat. Azoknak a polgároknak, akik támogatni szeretnének egy kezdeményezést, papír- vagy elektronikus formátumban ki kell tölteniük egy, a támogató nyilatkozatok gyűjtésére szolgáló űrlapot. A kezdeményezést legalább 7 EU tagországból származó, legkevesebb 1 millió uniós polgárnak kell támogatnia, továbbá a 7 tagállam mindegyikében össze kell gyűjteni a minimálisan szükséges számú aláírást. Miután összegyűlt az 1 millió aláírás, az Európai Bizottság megvizsgálja a kezdeményezést, és dönt arról, hogy a kezdeményezés nyomán előterjeszt-e jogalkotási javaslatot. A Bizottság javaslata azután a jogalkotó elé kerül, és elfogadása esetén jogszabály válik belőle.

Az „Egy közülünk” az egyik első regisztrált polgári kezdeményezés az Európai Unióban, melynek alapvető kiindulópontja az emberi méltóság, az élethez való jog védelme a fogantatás pillanatától kezdve, valamennyi releváns területen, ami EU-s hatáskörbe tartozik. A kezdeményezés fő célja tehát az, hogy az EU ne finanszírozzon embriók elpusztításával járó kísérleteket. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy a kezdeményezés célja nem az abortusz betiltása, hiszen az tagállami hatáskörbe tartozik.
A kezdeményezésnek igen széleskörű a társadalmi támogatottsága: egyházi vezetők, politikusok, parlamenti képviselők és civil szervezetek vezetői is elkötelezetten támogatják a kezdeményezést Európa szerte. 2013. február 3-án a Szentatya szintén üdvözölte és áldását adta az „Egy közülünk” kezdeményezésre.

Az elmúlt hetekben Magyarországon is megkezdődött az aláírásgyűjtés, amelyhez csatlakozott a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP), az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) és a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) is. A tagállami szinten meghatározott minimum határok szerint Magyarországon legalább 16.500 aláírást kell összegyűjteni (750 fő/tagállami EP képviselő).

Az aláírásgyűjtő ívek letölthetők - és szabadon fénymásolhatók - az egykozulunk.hu honlapról (Dokumentumok → Aláíróívek országonként → Magyarország).

Az összegyűjtött, kitöltött aláírásgyűjtő íveket legkésőbb 2013. április 30. napjáig lehet eljuttatni a KDNP központi irodájába (1141 Budapest, Bazsarózsa u. 69.).

Fotó: sxc.hu

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?