Olcsóbb étkezés a felsőbb kategóriás éttermekben
- Dátum: 2013.02.27., 21:57
Idén március 18-24 között tartják hazánkban a IV. Országos Étterem Hét elnevezésű programot. Az akció ideje alatt Budapesten és vidéken több mint száz közép- és felső kategóriás étteremben lehet minőségi, háromfogásos ebéd- és vacsoramenüt fogyasztani, egységes, 3300 forintos áron. Az éttermek hetében résztvevő vendéglátóegységekbe kizárólag az akció internetes honlapján lehet jelentkezni.
Kiss Zoltán, a gasztronómiai programot szervező DiningCity.com munkatársa a programot bemutató sajtótájékoztatón szerdán elmondta, egyelőre mintegy 80 étterem közül lehet választani a www.etteremhet.hu internetes oldalon, de a következő hétre várhatóan száz fölé emelkedik a részt vevő vendéglátóegységek száma.

A legutóbbi, 2012 őszén rendezett Étterem Hét keretében 99 étterem mintegy tizenegy ezer online asztalfoglalót látott vendégül.
A március végi Étterem Hétre kizárólag a www.etteremhet.hu internetes oldalon lehet asztalt foglalni, valós idejű helyfoglalási rendszer segítségével. Minden étterem egyénileg határozza meg, hány vendéget fogad a program keretében.
"A cél ugyanis nem az, hogy tömegrendezvényt hozzunk létre. Azt szeretnénk elérni, hogy az étterem hét keretében érkező vendégek is ugyanolyan bánásmódban részesülhessenek, mint az a la carte vendégek" - hangsúlyozta Kiss Zoltán
A kínálat széleskörű: a magyaros ízek világától kezdve a francia konyha rafinériájáig terjed, de a kínálatból idén sem maradhatnak ki az olasz és a japán konyha különlegességei, illetve a mexikói konyha fortélyai sem.
A DiningCity.com által szervezett program ötlete New Yorkból indult, a holland Étterem Hét népszerűsége után pedig Belgiumban, Luxemburgban, Ausztriában, Olaszországban, Kínában, Szingapúrban és Magyarországon is bevezették a programot.
Forrás: MTI
Fotó: sxc.hu
A munkahelyi változások érzelmi oldala
Egy elbocsátás, egy átszervezés, egy sikertelen előléptetés vagy akár egy jól működő csapat felbomlása is komoly érzelmi megterheléssel járhat. Ezek feldolgozása tudatosságot igényel, a megfelelő támogatás pedig sokat segíthet abban, hogy egy nehéz időszak után ismét stabilitást teremtsünk magunk körül.
A zene gyógyító ereje
A zene az emberiség egyik legősibb és leguniverzálisabb nyelve, amely kultúrától függetlenül képes mély érzelmeket és fizikai reakciókat kiváltani.
Kihagyhatatlan hazai kirándulóhelyek a nyár végére
Augusztus utolsó heteiben is akad felfedezni való Magyarországon. Cikkünkben olyan változatos úti célokat ismerhetünk meg, ahol történelmi nevezetességek, lenyűgöző épületek és hangulatos kirándulóhelyek várják az utazókat.
Egész nap dolgozunk, mégsem haladunk – miért nem látjuk az eredményt?
Reggel úgy indulunk neki a napnak, hogy ezúttal sikerül minden fontos feladatot elvégezni. A munkaidő végére azonban azzal szembesülünk, hogy hiába voltunk végig elfoglaltak, alig jutottunk előrébb. Ennek hátterében több olyan, szinte észrevétlen szokás is állhat, amely visszafogja a hatékonyságunkat.
Mi az a Niann-terápia?
A bőrünk feszessége korunk előrehaladtával egyre romlik, ennek is lehet a következménye a narancsbőr. A Niann-terápia egy remek megoldás lehet erre.