Menü

Tavaszi méregtelenítés

A tél után nem csak a házat, lakást kell rendbe tenni, de a testünkre is ráfér a tavaszi nagytakarítás.
Ahogy közeledik a tavasz, úgy esünk egyre jobban pánikba, hogy a bikini szezon is már nemsokára kopogtat az ajtóban és még sehol sem tartunk a fogyókúrában. Nem kell pánikolni, még van addig pár hónap, még nem hagytunk semmit az utolsó pillanatra.

A tavaszi időszak a turbó diéták fénykora. Az ilyen fogyókúrák hatása jellemzően rövid, az ember záros határidőn belül a leadott súly akár dupláját is visszanyerheti. Nem érdemes tehát ezekhez a módszerekhez folyamodni, inkább iktassuk be életünkbe a mozgást.
A sok tartósítószer, cukor és mesterséges anyagok főleg télen jutnak a szervezetünkbe, mert ilyenkor kevesebb a friss gyümölcs, zöldség, így egyrészt kisebb mennyiséget veszünk magunkhoz belőlük, másrészt a minőségük közel sem ugyanaz, mint mondjuk a nyári szezonban. Érdemes tehát a diéta, fogyókúra előtt méregtelenítést is beiktatni, mert a máj megtelítődik ezekkel a mesterséges anyagokkal, így lassul az anyagcserénk is.

Nem érdemes azonban egyből hetekre elhagyni mindent és csak vizet fogyasztani, tél után különösen megterhelő lenne a szervezet számára. Először inkább hagyjuk el a cukrot és esetleg az édesítőszereket, a finomított szénhidrátokat cseréljük teljes kiőrlésűre és a kenyeret is próbáljuk elhagyni, csak szendvicsben fogyasszuk, főzelékhez például inkább fasírtot fogyasszunk. Ezzel az elvonással fél kilót is fogyhatunk hetente, így nyárig akár 6 kilót is leadhatunk.

Még ha méregtelenítéssel is szeretnénk lefogyni, a mozgás egyáltalán nem elhanyagolható, nem csak a testi, de a lelki egészség megőrzése érdekében is. A mozgás során olyan hormonok szabadulnak fel, amik már magában vidámabbá teszi az embert, de annál még sincs nagyobb öröm, amikor bebizonyítottuk magunknak, hogy igenis ma is elmentem futni és legyőztem a kitűzött távot, és ma is tettem magamért és az egészségemért.

Fotó:
sxc.hu

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.