Harmadik alkalommal rendezik meg hétvégén a Fehérvár Fesztet
- Dátum: 2013.06.12., 13:48
Harmadik alkalommal rendezik meg hétvégén a Fehérvár Fesztet. A kétnapos zenei eseményen csak székesfehérvári előadók állnak színpadra.
A jóval nagyobb múltú Fehérvári Zenei Napok (Fezen) fesztiválon egyre kevesebb lehetősége van a fellépésre a helyi zenekaroknak. A június 14-15-i Fehérvár Feszten az összes fellépő székesfehérvári kötődésű lesz, ezért az önkormányzat is támogatja megrendezését - mondta Juhász László, a városi közgyűlés civil szervezetek tanácsnoka a keddi sajtótájékoztatón.

A képviselő szerint a fesztivál életképes, hiszen a tavalyi 25 után idén már 38 zenekar lép színpadra. Úgy vélte, a rajongótáborok mérete alapján több ezer fős közönség előtt zenélhetnek a fellépők a két nap során.
Izsay Donát, az Egészség és Kultúra Egyesület elnöke, az Anti Playback zenei közösség vezetője hangsúlyozta: először rendezik meg szabadtéren a fesztivált, a helyszín a Sóstói Stadion parkolója lesz. A szervezésben segítséget kaptak a Videoton Futball Clubtól. A korábbi alkalmakkal ellentétben a rock és a heavy metál mellett ezúttal megjelennek a kevéssé kemény irányzatok is.
Klecska Márton, a No Wave zenei közösség aktivistája elmondta, hogy először csatlakoztak a fesztivál szervezéséhez. Csakúgy, mint a Fezenen, itt is önálló színpaduk lesz, amelyen a progresszív rocktól az autentikus cigányzenéig mindenféle stílus képviselteti magát.
A két színpadon felváltva szólalnak meg a zenekarok, így a közönség egyetlen koncertről sem marad le. A fellépők között lesz többek mellett a 6alag, a Septic Pain, a Fegyelmező Részleg, az Eclipse of the Sun, a Térkövön Sült Lángos, a Raktárkrú, a Lásho Lecsó, az Error of the System és a Zenekör.
Forrás:
MTI
Fotó:
sxc.hu
Amikor a babakocsiban már nem csörgő lóg, hanem tablet
Háromgyerekes anyukaként azt hittem, már semmin nem tudok igazán meglepődni a gyereknevelés világában. Láttam már mindent: zenélő bili, applikációval vezérelt cumisüveg-melegítő, okosbébiőr, ami még a baba légzését is elemzi. De amikor a minap megláttam egy babakocsira szerelhető tablettartót, egy pillanatra tényleg megálltam a bolt közepén.
Mosóparfümök – az illatos ruhák új generációja
Az utóbbi években egyre népszerűbbé váltak a mosóparfümök, amelyek új dimenziót nyitnak a ruhák illatosításában. Sokan már nem elégednek meg a hagyományos öblítők által nyújtott illattal, hanem tartósabb, intenzívebb és különlegesebb illatélményt keresnek.
Hogyan segíthet az optimista gondolkodás a hosszabb és egészségesebb élethez
Sokan úgy vélik, hogy az optimizmus velünk született tulajdonság: van, aki mindig pozitívan látja a dolgokat, míg mások hajlamosak a pesszimizmusra. A pszichológiai kutatások azonban azt mutatják, hogy az optimista hozzáállás nem csupán genetikai adottság kérdése.
Munkahelyi illemtan és etikett – A professzionális jelenlét láthatatlan ereje
A munkahely nem csupán a feladatok elvégzésének terepe, hanem egy komplex társas közeg, ahol a szakmai kompetencia mellett a viselkedéskultúra is meghatározó szerepet játszik.
Digitális detox a mindennapokban – Hogyan szerezzük vissza a figyelmünket?
Az okoseszközök és online platformok térnyerése alapjaiban alakította át a mindennapjainkat. A folyamatos értesítések, a közösségi média jelenlét és az állandó elérhetőség újfajta mentális terhelést eredményez.