Menü

Hűsítő permettel védik az állatokat a veszprémi állatkertben

  • Dátum: 2013.07.28., 18:05

Hűsítő permettel védik az állatokat a veszprémi Kittenberger Kálmán Állatkertben. Az állatok, még a dromedár is, szívesen fürdenek a locsolásból összegyűlt vízben - mondta az intézmény igazgatója vasárnap az MTI-nek.

Török László tájékoztatása szerint a nagy melegben változtatnak az állatok étrendjén, csökkentik annak zsírtartalmát: kevesebb hús, több zöldség és gyümölcs szerepel benne.

Fontos, hogy egész nap elegendő mennyiségű, tiszta ivóvizük, árnyékos pihenőhelyük legyen az állatoknak. A gondozók pedig naponta többször hűsítő permettel frissítik védenceiket - tette hozzá.

Ennek különösen a kispandák és a medvék örülnek, de az ecsetfülű disznók, sőt a dromedár is szívesen fürdik az összegyűjtött vízben - mondta Török László.

Tájékoztatása szerint a nagy forróságban a csimpánzok fagyit kaptak, aminek nagyon örültek. A legmelegebb órákban még az afrikai hőséghez szokott zsiráfokat is beengedik a zsiráf-házba, akkor ott lehet őket megfigyelni.

Forrás, fotó:
MTI

A magabiztosság láthatatlan jelei – apró szokások, amelyekkel könnyebben hatunk másokra

Sokan úgy gondolják, hogy a magabiztosság elsősorban a hangos megszólalásról vagy a határozott kijelentésekről szól. Valójában azonban gyakran a finom, szinte észrevehetetlen viselkedési minták azok, amelyek meghatározzák, hogyan látnak minket mások.

Amikor a babakocsiban már nem csörgő lóg, hanem tablet

Háromgyerekes anyukaként azt hittem, már semmin nem tudok igazán meglepődni a gyereknevelés világában. Láttam már mindent: zenélő bili, applikációval vezérelt cumisüveg-melegítő, okosbébiőr, ami még a baba légzését is elemzi. De amikor a minap megláttam egy babakocsira szerelhető tablettartót, egy pillanatra tényleg megálltam a bolt közepén.

Mosóparfümök – az illatos ruhák új generációja

Az utóbbi években egyre népszerűbbé váltak a mosóparfümök, amelyek új dimenziót nyitnak a ruhák illatosításában. Sokan már nem elégednek meg a hagyományos öblítők által nyújtott illattal, hanem tartósabb, intenzívebb és különlegesebb illatélményt keresnek.

Hogyan segíthet az optimista gondolkodás a hosszabb és egészségesebb élethez

Sokan úgy vélik, hogy az optimizmus velünk született tulajdonság: van, aki mindig pozitívan látja a dolgokat, míg mások hajlamosak a pesszimizmusra. A pszichológiai kutatások azonban azt mutatják, hogy az optimista hozzáállás nem csupán genetikai adottság kérdése.

Munkahelyi illemtan és etikett – A professzionális jelenlét láthatatlan ereje

A munkahely nem csupán a feladatok elvégzésének terepe, hanem egy komplex társas közeg, ahol a szakmai kompetencia mellett a viselkedéskultúra is meghatározó szerepet játszik.