Minden rekord megdőlt
A 28. alkalommal kiírt Nike Budapest Félmaratonira, amely egyben a félmaratoni országos bajnokság volt, rekordszámú futó, összesen 12 850-en, nevezett, köztük 1330 csapat. Új csúcs az is, hogy mintegy 65 országból érkeztek sportolók, mintegy 1600-an.
A rajt előtt soha nem látott létszámokat regisztráltak a 28. Nike Budapest Félmaratonin. Hatalmas tömeg gyűlt össze, s bizony majdnem negyedóra kellett, hogy a rajt területről mindenki nekivághasson a 21097,5 kilométeres távnak. Az utolsó rajtoló ugyanis 13 perccel az első után kerülhetett sorra.
A versenyben fél távnál még Koszár Zsolt vezetett, azonban 11 kilométer után megelőzte a kenyai Henry Kemboi. A 32 éves sportolónak heves támadásokat kellett visszavernie, ugyanis a veszprémi Kovács Tamás végül csak tizenhat másodperccel maradt el tőle. A londoni olimpiát is megjárt hosszútávfutó így az ob aranyéremmel vigasztalódhatott. Egyébként ő az első férfi atléta, aki kétszer is nyerni tudott a félmaratonin, először 2011-ben állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
A nőknél 2007, 2009, 2010 és 2012 után ötödször érdemelte ki a legjobbnak járó elismerést Papp Krisztina, aki végig kézben tartotta az irányítást és gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott.
További érdekes rekordokról is beszámolhatunk a viadalról. A futók számára 800 négyzetméternyi asztalfelületen, összesen 400 darab asztalon szolgálták fel a frissítőket és a szőlőcukrot, valamint a banánt. Legtöbb természetesen a vízből fogyott, összesen 162 ezer két deciliteres vizespoharat töltöttek fel, de 4000 liter izotóniás italt is elfogyasztottak a résztvevők. A szervezők semmit sem bíztak a véletlenre, 200 mobil vécével várták a futókat, amelyből ötvenet az útvonal mentén helyeztek el.
Fotó:
Dobor Dezső
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?