Menü

Kis lépés a netes piacnak, nagy lépés az öko piacnak

  • Dátum: 2013.09.23., 13:45

A világ legnagyobb öko mosószer és tisztítószer gyártójának, az Ecovernek hazánkban forgalmazott termékei most már egy helyen is megvásárolhatók a neten.

Megnyílt az első Ecover-termékekre specializálódott hazai webáruház. Az öko eszmeiséget, minőséget, hatékonyságot képviselő márka hazai forgalmazója – a Superio Kft. - által üzemeltetett webshop célja az, hogy a hazai termékportfólió fellelhető legyen egy helyen, s az internetes vásárlók emellett hasznos információkhoz jussanak ökológiai témában.

[Szövegdoboz: Az első ökogyár, Malle] A cég 1980-ban elsőként dobott piacra foszfát-, perborát -mentes mosóport. Az újításra való törekvés azóta is jellemzi az Ecovert. A belga székhelyű cég megszállottan segíti a környezettudatos gondolkodás térhódítását. Létrehozta a világ első ökogyárát (azóta már 3 van), életre hívott egy környezetbarát vonatkozású ISO-szabványt, jó pár elismerésben részesült a környezetvédelemért folytatott munkájáért.

A mosópor-gyártás csak a kezdet volt. Mára már az otthoni szféra minden pontja tisztítható az Ecover környezetbarát és egészségkímélő vegyszermentes termékeivel. A természetes alapanyagokból (növényi és ásványi összetevőkből) készült termékek csomagolása is 100%-osan újrahasznosítható. A cég nem végez állatkísérleteket.

Az Ecover elsődlegesen arra törekszik, hogy kiszolgálja azok igényeit, akik a mai felpörgött, civilizált világban gyorsan, hatékonyan, kényelmesen és mégis környezetbarát módon akarják otthonukban megteremteni az egészséges higiéniát. A mosó- és tisztítószerek antiallergének és öko címkével ellátott termékek. De a cég ügyel arra is, hogy az öko szereikkel végzett háztartási munkák kényelmesen és a lehetőségekhez mérten élvezetesen történjenek – a csomagolások, adagolások kényelmi szempontokat is szolgálnak.

A webshopban kapható 26 féle termék (mosogatószer, súrolószer, mosópor, öblítő, padlótisztító, ablaktisztító, folyékony szappan, tusfürdő és más speciális illetve általános tisztítószer) gyártása (nagyon fontos!) Európában történik. Az Ecover-ökogyárakban alkalmazott - EU-s szabványok szigorúságát felülmúló - szabályozások garantálják a vásárlók polcaira kerülő zöld termékek kiemelkedő minőségét és hatékonyságát. 

A webáruház elérhető itt.

Forrás:
Ecoverwebaruhaz.hu

Fotó:
pixabay.com

Tükrök a lakásban – ezekre a helyekre a feng shui szerint inkább ne tedd

A tükör különleges lakberendezési elem: tágítja a teret, világosabbá teszi a szobát, és praktikus is. A feng shui szerint azonban nem mindegy, hova kerül, mert a tükrök nemcsak a fényt, hanem az energiákat is „visszaverik” és megsokszorozzák. Nézzük, hol érdemes inkább elkerülni őket!

Fűtési módszerek egészségügyi mérlegen

A fűtési szezonban nemcsak a meleg, hanem az otthonunk levegője is megváltozik, ami közvetlen hatással van a közérzetünkre és az egészségünkre. Nem mindegy, mivel fűtünk, hiszen a különböző megoldások eltérően befolyásolják a levegő minőségét, a páratartalmat és a légúti panaszok kialakulását.

Digitális nagytakarítás az év elején

A január sokszor a rendrakás idejét jelenti – kidobunk, átválogatunk és szelektálunk magunk körül. Miközben a lakásban helyet csinálunk, a telefonunkon és a laptopunkon gyakran észrevétlenül ott marad a káosz és semmi sem változik. Holott az e-mailek, az alkalmazások és a fotók halmozása legalább akkora pszichés terhet jelent, mint egy hónapok óta kacatokkal tele lévő polc.

Így használd fel a maradék szaloncukrot

Maradt otthon a spájz zugában egy zacskónyi szaloncukor karácsonyról? Íme pár tipp, hogy ne kelljen kidobni.

Miért fontos a szellőztetés télen?

Sokan reflexből azt mondják a januári szellőztetésre, hogy ilyenkor felesleges, hiszen hűvös van, emiatt sokszor nem érzik egy szobában a rossz levegőt. Ezáltal marad az, hogy a hideg időszakban csak nagyon rövid időre vagy egyáltalán ki sem nyitják az ablakot. Holott a friss levegő hiánya ilyenkor is komoly károkat okozhat.