A nyolc hónapos baba
- Dátum: 2013.09.28., 12:56
- kúszás, mászás, nem szabad, nyolc hónapos baba, stabilan ül, szabályok lefektetése
A nyolc hónapos babákat röviden úgy jellemezhetnénk: eleven kis kommandósok, akik a lakás minden szegletével megismerkednének, még akkor is, ha ez egyáltalán nem biztonságos.
A nyolc hónapos csemeték többsége ekkora már stabilan ül, akár órák hosszat is. Képesek hason fekvésből is feltornázni magukat ülő pozícióba. Továbbra is a kedvenc mozgásformájuk a kúszás, mászás, s ezt egyre tökéletesebben kivitelezik. Néhányan már próbálkoznak a felállással is, ha például képesek jól megkapaszkodni a kiságy rácsaiba, akkor előbb-utóbb felhúzzák magukat. Mivel most már bárhová eljut, ezért különösen vigyázzunk rá. Ha számunkra nem tetsző helyre telepszik, vagy olyan helyen matat, ami a testi épségét veszélyezteti, erélyesen szóljunk rá és vigyük máshová. Még véletlenül se vágjunk a kezére, vagy kiabáljunk rá, egyszerűen a hangnemmel éreztessük, hogy ezt most nem szabad.
Azt is észrevehetjük, hogy egyre ügyesebben használja a hüvelyk- és mutatóujját csippentésre, valami felszedésére. Néhányan már tudnak tapsolni, vagy integetni, de akkor se keseredjünk el, ha a mi gyermekünk ezeket még nem tudja, hiszen mindenki másképp fejlődik.
Továbbra is alaposan feltérképez, megvizsgál mindent és ha lehetősége adódik rá, akkor az adott tárgyat a szájába is veszi.
Imádja a tükröket, a tükörképét, s ez egy jó móka, játék lehet számára.
Már céltudatosság, szándékosság figyelhető meg a mozdulataiban, tetteiben, nem esetleges a mozgása, ha kinéz valamit magának, akkor megszerzi. Néhány csemetében már felébredhet az igazi öntudat is, ami leginkább akkor nyilvánul meg, ha megpróbáljuk megfosztani játékától.
Továbbra is kétszer alszik napközben, egyet délelőtt, egyet pedig délután.
Egyre több étel kerülhet bevezetésre, most már adhatunk neki tejtermékeket, túrót, kevéske joghurtot, de a tehéntejet továbbra is kerüljük.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?